محصولات بومی حوزه امنیت مجوز دریافت می‌کنند

شرکت‌ها و فعالان حوزه امنیت باید محصولات بومی خود را جهت بررسی و صدور گواهی تایید محصول به سازمان فناوری اطلاعات ایران ارسال و پس از اخذ گواهی امکان ارائه محصول به نهادهای متقاضی را خواهند داشت.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از تسنیم معاون گسترش فناوری اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات در همایش امنیت اطلاعات و مدیریت رخدادهای رایانه‌ای در استان قزوین، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: ساماندهی و ارزیابی محصولات حوزه افتا یکی از وظایف سازمان فناوری اطلاعات در این بخش است.

اسماعیل رادکانی افزود: در همین راستا، سازمان فناوری اطلاعات ایران با تقویت آزمایشگاه‌هایی که در این حوزه کار می‌کنند در جهت ایمن‌سازی محصولات اقدام کرده و به محصولات بومی تولید شده در این حوزه گواهی تاییدیه ارائه محصول می‌دهد.

او با بیان این مطلب که پیگیری سیاست‌های کلان وزارت در حوزه افتا از سوی سازمان فناوری اطلاعات ایران صورت می‌گیرد، تصریح کرد: پیشگیری و امداد از دیگر وظایف سازمان فناوری اطلاعات ایران در این بخش است که در این راستا، مرکز ماهر به منظور دستیابی به اهداف تعریف شده،‌راه‌اندازی شده است.

معاون گسترش فناوری اطلاعات با اشاره به اقدام‌های صورت گرفته در این بخش نیز گفت:‌ در این راستا،‌ سازوکارهای مناسب جهت تعامل میان دستگاه‌های اجرایی،‌ پیاده‌سازی شده است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

31  +    =  32