دیدار ظریف با دبیرکل اتحادیه عرب و کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه روز چهارشنبه در ادامه دیدارهای خود در حاشیه شصت و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک بطور جداگانه با نبیل العربی دبیر کل اتحادیه عرب و آنتونیو گوترز کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل متحد گفتگو و تبادل نظر کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،به نقل از مهر، در دیدار ظریف و نبیل العربی، دو طرف پیرامون بحران سوریه و راههای کمک به حل این بحران رایزنی و تبادل نظر نمودند.

در این دیدار همچنین ضرورت همکاری میان ایران و اتحادیه عرب برای رفع سوءتفاهمات و نگرانیهای مورد تاکید قرار گرفت.

ظریف همچنین در دیدار با کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اظهار داشت: ما همواره همکاری نزدیکی با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل داشته و هماهنگی نزدیکی بین دو طرف وجود داشته است.

وی با اشاره به سهم کم کمکهای جامعه بین المللی در مقایسه با خدمات گسترده و چشمگیر ایران به پناهندگان و آوارگان، مسائل و چالشهای این مسئله در امر آموزش، بهداشت، سازماندهی و امنیت را خاطر نشان ساخت.

ظریف با اشاره به فعالیتهای UNHCR در امور پناهندگان، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای استمرار همکاری در امور پناهندگان از جمله پناهندگان افغانی اعلام داشت.

گوترز نیز در این دیدار به همکاری عالی جمهوری اسلامی ایران با UNHCR اشاره کرد و این همکاریها را برای این نهاد استراتژیک خواند.

وی گفت: همکاری ایران قوی بوده و ما مایلیم این همکاری را حفظ و تقویت نمائیم.

کمیسر عالی با برشمردن خدمات مختلف ایران به پناهندگان پر شمار افغانی در ایران، گفت: همواره گفته ایم که همکاری ایران با کمیساریای پناهندگان یک الگو و نمونه است.

وی ضمن تشریح فعالیتهای مختلف این نهاد برای پناهندگان از جمله در افغانستان و سوریه، افزود: در رابطه با مسئله آوارگان آماده همه نوع همکاری با ایران هستیم.

در این دیدار همچنین موضوع ضرورت ایجاد شرایط لازم برای بازگشت آوارگان مورد توجه قرار گرفت.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

84  ⁄    =  14