هشدار درباره احتکار بنزین در منازل

رییس هیات مدیره کانون کارفرمایی جایگاه‌های اختصاصی بنزین کشور نسبت به ذخیره سازی بنزین تا زمان اعلام نهایی قیمت‌ها هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، ناصر رییسی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به گفته‌های دولت مبنی بر اعلام نرخ نهایی بنزین تا پایان هفته اظهار کرد: تعداد مراجعان به جایگاه‌های بنزین کشور طی روزهای اخیر افزایش یافته است.

وی افزود: در روزهای جمعه و شنبه میزان مصرف بنزین در جایگاه‌های سوخت کشور افزایش داشت اما در چند روز گذشته میزان افزایش در حال حرکت به روال قبل است.

رییس هیات مدیره کانون کارفرمایی جایگاه‌های اختصاصی بنزین کشور با اشاره به این که ممکن است برخی مصرف‌کنندگان برای صرفه جویی یک باک بنزین فکر ذخیره سازی بنزین در منازل خود را داشته باشند افزود: عواقب این کار خطرناک است و ممکن است سوانح زیادی را ایجاد کند.

رییسی فر تصریح کرد: افزایش میزان مصرف سوخت پس از افزایش قیمت‌ها طبیعی است اما صرفه جویی یک باک بنزین برای خانوار چندان تاثیری در اقتصاد آن‌ها ندارد.

به گفته وی، با احتساب افزایش نرخ بنزین از 700 تومان به حدود هزار تومان تنها دو درصد به سبد خانوار مصرف‌کنندگان افزوده می شود.

رییس هیات مدیره کانون کارفرمایی جایگاه‌های اختصاصی بنزین کشور افزود: امیدواریم تا پایان هفته شرایط میزان مصرف و قیمت سوخت مصرفی اعلام شود.

به گزارش ایسنا، رییسی فر پیش‌تر به ایسنا گفته بود در حالی که گفته شده است جایگاه‌های سوخت آمادگی پذیرش افزایش قیمت بنزین را دارند اما هنوز برخی جایگاه‌ها و دستگاه‌ها آمادگی برای نمایش اعداد بیشتر روی تلمبه‌ها را ندارند.

وی درباره تک نرخی و دو نرخی ماندن نرخ بنزین گفت: آرزوی جایگاه‌های بنزین کشور این است که بنزین به صورت تک نرخی عرضه شود. برای کاهش فساد و قاچاق بهترین روش تک نرخی شدن بنزین است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

66  +    =  69