اخراج ۸ مدیر متخلف بانکی و تعیین تکلیف پرونده ۱۴ موسسه اعتباری غیرمجاز

معاون نظارتی بانک مرکزی از برکناری مدیرعامل و اعضای هیات مدیره تعدادی از بانک ها و موسسات اعتباری مجاز به دلیل انجام تخلفات و تخطی از وظایف خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،حمید تهرانفر در جمع خبرنگاران درباره برخورد بانک مرکزی با موسسات اعتباری و بانک های مختلف در امور بانکی به ویژه نرخ سود بانکی، اظهار داشت: بانک مرکزی با مدیران متخلف موسسات مجاز که با ما فعالیت می کنند ولی پایبند به مقررات نیستند برخورد کرده و در همین ارتباط تعدادی را سلب صلاحیت کرده است.

وی در پاسخ به تاکید خبرنگار ما مبنی بر اینکه آیا افراد برکنار شده مدیران عامل این بانک ها و موسسات اعتباری مجاز بوده اند، گفت: مدیرعامل و اعضای هیات مدیره این نهادهای پولی به دلیل انجام تخلفات و تخطی از وظایف برکنار شده اند. این مدیران برای همیشه از صحنه بانکی خارج شده اند و دیگر نمی توانند به بانک ها برگردند.

تهرانفر با بیان اینکه 8 مدیر بانکی در جریان تخلفات اخراج شده اند، گفت: در خصوص نرخ سود دیگر مدیران بانک ها قرار نیست برکنار شوند چراکه الان تمام مدیران با هم هماهنگ شده اند. قرار شد حتی مواردی که موجب می شود سرخودشان یا سربانک مرکزی را کلاه بگذارند در نرخ سود کنار بگذارند.

معاون نظارتی بانک مرکزی همچنین در پاسخ به این پرسش خبرنگار تسنیم مبنی براینکه سرانجام پرونده بانک یا همان موسسه ای که قرار بود منحل شود به کجا رسید؟ اظهار داشت: اصلاً اشتباه اعلام شده بود بانک، بلکه مورد مطرح شده موسسه اعتباری بوده است. اما اگر اجازه دهید در زمان مقرر درباره وضعیت پرونده این موسسه صحبت خواهم کرد.

تهرانفر ضمن اشاره به اینکه برخورد کلی با موسسات اعتباری به دو صورت ارائه مجوز یا انحلال ختم می شود، گفت: پرونده یک موسسه برای انحلال نهایی شده ولی مابقی در حال انجام اقدامات برای اخذ مجوز هستند.

وی با بیان اینکه به صراحت می گویم از اول دی ماه که بانک مرکزی اعلام کرده نرخ سود بانک ها باید دقیقا همان نرخ هایی باشد که به تصویب بانک مرکزی رسیده است، همه رعایت می کنند گفت: هم اکنون پرونده دو بانک در دستور کار هیات انتظامی بانک ها است.

معاون نظارتی بانک مرکزی درباره وضعیت پرونده 14 موسسه اعتباری غیرمجاز نیز به تسنیم گفت: پرونده این 14 موسسه قرار شده در جریان ساماندهی به مرحله مجوز برسد که از این تعداد موسسات عسکریه و کوثر مجوز را اخذ کرده اند و مابقی نیز در حال انجام مراحل اداری هستند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

59  −    =  49