هشدار رگولاتور به سه اپراتور کشور درباره اختلال در کلاب هاوس - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

کد خبر: 214285 / 22 فروردین 1400 - 16:19

هشدار رگولاتور به سه اپراتور کشور درباره اختلال در کلاب هاوس

سازمان تنظیم مقررات (رگولاتوری) با ارسال هشداری به سه اپراتور اصلی کشور به آنها ۲۴ ساعت فرصت داد تا اختلال مشهود در شبکه اجتماعی کلاب هاوس را برطرف کنند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، این هشدار دیروز با نامه «حسین فلاح جوشقانی»، رئیس سازمان تنظیم مقررات خطاب به مدیرعامل سه اپراتور همراه اول، ایرانسل و مخابرات ایران ابلاغ شده است.

در هفته اخیر کاربران این سه اپراتور برای اتصال به کلاب هاوس با مشکل مواجه شده بودند با اینکه اکثر این اختلا‌ل‌ها برطرف شده اما هنوز هم مشکلاتی برای تعدادی از کاربران برای اتصال به این شبکه اجتماعی وجود دارد.

وزارت ارتباطات این اختلال‌ها را غیرعادی دانسته بود و در ظاهر به نظر می‌آید هیچ نهادی دستوری مبنی بر فیلترینگ و یا مسدودسازی این شبکه ابلاغ نکرده است یا دست‌کم اینطور می‌گوید.

در این هشدار که توسط رگولاتوری ابلاغ شده، ماده ۷۳۷ قانون مجازات اسلامی که ایجاد اختلال در ارتباطات را جرم‌انگاری کرده مورد استناد قرار گرفته است.

البته بند ف ماده ۳ قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز این وزارت خانه را طبق قانون مامور حراست و حفاظت از تبادل اطلاعات در شبکه‌های اطلاع رسانی می‌نماید.

متن نامه همچنین متذکر شده در صورت استمرار این اختلال و با توجه به جمع‌آوری ادله فنی، گزارش رخداد جرم برای پیگیری قضایی به دادسرا ارائه و درخواست پیگرد قضایی آمران و عاملان این اختلال ثبت و پیگیری خواهد شد.


منبع خبر:
https://ebinews.com/news/214285/هشدار-رگولاتور-به-سه-اپراتور-کشور-درباره-اختلال-در-کلاب-هاوس/do