بانک ها نرخ سود منفی پرداخت می کنند - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

بانک ها نرخ سود منفی پرداخت می کنند

مدیر عامل بانک انصار گفت: یکباره که نمی توان 15 درصد به نرخ سود سپرده های بانکی اضافه کرد اما باید به تدریج نرخ سودها بالا رود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،آیت ابراهیمی مدیر عامل بانک انصار در خصوص اعطای سود منفی بانکها به سپرده گذاران در شرایطی که نرخ تورم رسمی کشور 40 درصد است و نرخ سود سپرده های بانکی 20 درصد است، به موج گفت: باید نرخ سود بانکی را با تدبیر مدیریت کرد.
وی افزود: به مصلحت نیست که یکباره 10 یا 15 درصد نرخ سود سپرده های بانکی را افزایش دهیم.
مدیر عامل بانک انصار، عدم تناسب نرخ سود بانکی و نرخ تورم را یکی از عدم تعادل های موجود بازار عنوان کرد و گفت: نرخ سود سپرده ها و نرخ تسهیلات بانکی به درستی تعیین نشده و این موضوعات به خودی خود مشکلاتی را در اقتصاد کشور به وجود آورده است.
وی ضمن بیان اینکه، تورم پایه نرخ گذاری نرخ سود بانکی و نرخ تسهیلات است، گفت: ما هم اکنون به مردم نرخ سود منفی پرداخت می کنیم در حالیکه باید به تدریج نرخ سود سپرده های بانکی افزایش پیدا کند.
ابراهیمی با تاکید بر اینکه موضوع نرخ سود بانکی باید مورد توجه قرار گیرد چرا که این مسئله تاثیرگذاری بسیار زیادی روی فضای اقتصادی کشور دارد، گفت: هم اکنون تقاضا برای پول در کشور به شدت زیاد است آن هم به این دلیل که نرخ تورم بالاتر از نرخ سود بانکی است.


خبر پیشنهادی
تصویر کلان از کارنامه تحول دیجیتال در گفتگو با عباس معمارنژاد

سندهای تحول؛ نقشه راه یا سرعت گیر بانک ها


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی
در حال تکمیل قابلیت اخبار سفارشی هستیم.
به زودی، خبرهای مرتبط با علاقه‌مندی‌های شما به صورت هوشمند از بین تمام مطالب سایت برای شما گلچین خواهد شد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همگام با نیازهای شما