سیاست دولت تک‌نرخی شدن ارز است - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

سیاست دولت تک‌نرخی شدن ارز است

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: درحالی که حرکت به سمت تک‌نرخی شدن ارز از اصلی‌ترین برنامه‌های دولت است ولی در حال حاضر برای ایجاد امنیت غذایی مردم کالاهای اساسی را طی یک تصمیم کوتاه مدت همچنان با ارز 1226 تومانی وارد می‌کنیم.

محمد نهاوندیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ی اختصاص ارز 1226 تومانی به واردات کالاهای اساسی اظهار کرد: یکی از اولویت‌های دولت این است که به اقشار کم درآمد بیش از فشار وارد نشود.

وی ادامه داد: در بحث کالاهای اساسی تامین امنیت غذایی جزو اولویت‌های دولت است، البته سیاست ارزی دولت حرکت به سمت ارز تک نرخی خواهد بود.

رئیس دفتر ریاست جمهوری با بیان این‌که در حال حاضر اقدامی که برای ایجاد آرامش در بازار باید ایجاد شود این است که مردم از دسترسی آسان به کالاهای اساسی مطمئن باشند، گفت: لذا باید بین تصمیمات کوتاه‌مدتی که برای ایجاد ثبات و آرامش در بازار گرفته می‌شود و تصمیمات بلند‌مدت تفاوت قائل شد.

وی تاکید کرد: با ایجاد این اطمینان در بین مردم و به‌ویژه اقشار کم درآمد جامعه اقدامات لازم برای تصمیم‌گیری درباره مسائل ارزی گرفته می‌شود.

رییس اتاق بازرگانی ایران در پایان تصریح کرد: زمانی که توانستیم شرایط تورمی را در کشور کنترل کنیم آن وقت می‌توانیم دست به این اقدامات اساسی بزنیم.

به گزارش ایسنا، دولت دهم در اواخر دوران فعالیتش مصوب کرده بود که تمامی کالاها با ارز تک نرخی 2477 تومانی وارد شوند ولی با شروع به کار دولت یازدهم مقرر شد که کالاهای اساسی با ارز 1226 تومانی وارد شده و مابه‌التفاوت آن با ارز تک نرخی از سوی منابع دولتی تامین شود.


خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی
در حال تکمیل قابلیت اخبار سفارشی هستیم.
به زودی، خبرهای مرتبط با علاقه‌مندی‌های شما به صورت هوشمند از بین تمام مطالب سایت برای شما گلچین خواهد شد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همگام با نیازهای شما