ادامه رشد پایدار صنعت بیمه تا 7 سال آینده - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

ادامه رشد پایدار صنعت بیمه تا 7 سال آینده

یکی از بزرگترین شرکت های بیمه در جهان با انتشار گزارشی خبر از ادامه رشد محکم و پایدار صنعت بیمه تا سال 2020 میلادی داد.

به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از لایو اینشورنس، شرکت "مونیخ ری" یکی از پیشروان بیمه اتکایی در جهان، پیش بینی کرد که رشد بازار بیمه در جهان همچنان تا هفت سال آینده ادامه می یابد.

طبق گزارش "چشم انداز بازار 2013" که توسط این شرکت بیمه اتکایی منتشر شده، صنعت بیمه جهان در طول سال های گذشته رشد خوبی را تجربه کرده است و این رشد تا چند سال آینده به ویژه در کشورهای نوظهور ادامه خواهد داشت.

در این گزارش همچنین ادامه است، این رشد در بخش بیمه اتکایی کُندتر از پوشش های بیمه ای دیگر خواهد بود.

"میخائیل منهارت" رئیس بخش اقتصادی مونیخ ری، درباره آینده صنعت بیمه در جهان گفت: بازیابی اقتصاد جهانی، نبض بازار بیمه را نیز به تپش درآورده است. ما انتظار داریم که شرایط اقتصادی در صنایع کلیدی در نیمه دوم سال 2013 و سال آینده میلادی بهبود پیدا کند و این مسئله به طور اتوماتیک به رونق بازار بیمه کمک خواهد کرد.

گزارش مونیخ ری که به بخش های مختلف بیمه به طور جداگانه پرداخته شده است، همچنین تاکید می کند، کل بازار بیمه در بخش تصادفات و اموال تا سال 2020 حداقل رشد 50 درصدی را تجربه می کند که در قیاس با سال 2012 بسیار چشمگیر است. این میزان رشد، سود بازاری این صنعت را به 1.85 تریلیون دلار بالغ می کند.

از سوی دیگر، در کشورهای نوظهور رشد در هر دو بخش بیمه عادی و اتکایی نیز بیشتر از کشورهای صنعتی خواهد بود.

حدود پنج هزار شرکت بیمه از مشتریان شرکت مونیخ ری در جهان هستند و این شرکت آلمانی در 150 شرکت جهان حضوری فعال دارد. مونیخ ری همچنین بیش از 50 بخش تجاری در سراسر جهان دارد. این شرکت آلمانی انواع مختلفی از بیمه اتکایی را تحت پوشش خود دارد و در زمینه بیمه عمر، درمان، دارایی، حمل و نقل، هواپیمایی، فضانوردی، آتش سوزی و مهندسی، خدمات جامعی ارائه می دهد.

در پیش بینی مونیخ ری آمده است که در بازارهای بالغ اروپای غربی و آمریکای شمالی و همچنین کشورهای صنعتی منطقه آسیاپاسفیک، این رشد بسیار چشمگیر است و سهم آنان از بازار تقریبا به 73 درصد می رسد. این رقم تقریبا 10 درصد از پوشش های اولیه در سال 2012 کمتر است. از سوی دیگر، در کشورهای نوظهور در آسیا نیز سهم بازار در سال 20012 به هشت درصد رسید و این سهم تا 2020 به بیش از 16 درصد بالغ خواهد شد.

منهارت بر این باور است که نیمی از حق بیمه ای اضافی که بین سال های 2013 تا 2020 به دست می آید، به آمریکا، چین و ژاپن تعلق خواهد داشت.


خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی
در حال تکمیل قابلیت اخبار سفارشی هستیم.
به زودی، خبرهای مرتبط با علاقه‌مندی‌های شما به صورت هوشمند از بین تمام مطالب سایت برای شما گلچین خواهد شد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همگام با نیازهای شما