اجباری شدن بیمه درمانی در امارات متحده عربی - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

اجباری شدن بیمه درمانی در امارات متحده عربی

شرکت های بیمه در امارات متحده عربی با اجرای قانون بیمه اجباری درمانی مواجه شده اند.

به گزارش صنعت بیمه به نقل از منا اینشورنس، پس از مدت ها بررسی و گفت و گو، شرکت های بیمه در امارات متحده عربی مجبور هستند که قانون جدید دولت فدرال مبنی بر اجباری شدن بیمه درمانی در این کشور را اجرایی کنند.

بنا بر این قانون، اگر شرکت ها و سازمان ها فردی را بدون داشتن بیمه درمانی استخدام کنند، 30 هزار درم (8.167 دلار) جریمه می شوند. دولت فدرال برای کارمندان پوشش های درمانی مشخصی را تدوین کرده است.

طبق این گزارش، امارات در سال 2008 میلادی برای افراد شاغل که کارمند یا خویش فرما باشند، بیمه درمان خارج از کشور را اجباری کرده بود؛ به طوری که بدون آن، ویزای اقامت برای این دسته از افراد صادر نمی شد. این قانون باعث شد که صنعت بیمه در امارات رشد خوبی را تجربه کند.

کارشناسان پیش بینی می کنند که اجرای قانون جدید نیز به پویایی و رشد بازار بیمه ابوظبی کمک شایانی بکند.

خط بیمه درمانی در ابوظبی تحت نفوذ "دامان" شرکت ملی بیمه درمانی، است که از حمایت دولت این کشور برخوردار است. طبق گزارش موسسه رتبه بندی "ای.ام بست" در ماه می سال جاری میلادی، شرکت بیمه آلمانی "مونیخ ری" یکی از بزرگترین شرکت های بیمه اتکایی در جهان، شریک استراتژیک این شرکت دولتی در امارات است.

امارت متحده عربی هم اکنون با یک نسبت معین و نمادین در حال رشد است که این روند را مدیون فعالیت های ساختمانی وسیع در سراسر دوبی و رشد متوازن سالانه تولید ناخالص ملی در این کشور است.

طبق گزارش رتبه بندی شرکت ها که در هفته نامه "دایجست عرب اینشورنس" چاپ شده، کشور امارت متحده عربی بیشترین سرانه حق بیمه را در دنیای عرب دارد.

به دنبال تصمیم دولت فدرال در سال 2003 میلادی مبنی بر ارائه مجوز به شرکت های خارجی برای ورود به جدال رقابتی، بازار صنعت بیمه امارات متحده رشد فزاینده خود را آغاز کرد.


خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی
در حال تکمیل قابلیت اخبار سفارشی هستیم.
به زودی، خبرهای مرتبط با علاقه‌مندی‌های شما به صورت هوشمند از بین تمام مطالب سایت برای شما گلچین خواهد شد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همگام با نیازهای شما