بهترین و ضعیف ترین بانکها در عملیات ساتنا - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

بهترین و ضعیف ترین بانکها در عملیات ساتنا

3 بانک‌ خصوصی شده بهترین‌های ساتنا شدند،طبق گزارش بانک مرکزی در هفته‌ای که گذشت بیشترین تعداد تراکنش مانند ماه‌های قبل همچنان متعلق به بانک‌های ملت، تجارت و صادرات بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از فارس ، آخرین گزارش بانک مرکزی در خصوص عملکرد بانک‌ها در ساتنا و آمار روزانه اسناد تسویه شده مشتری به مشتری در ساتنا از تاریخ 21 آبان تا 26 همین ماه نشان می‌دهد که بیشترین تعداد تراکنش در این زمینه طی مدت مذکور مانند آمار مشابه ماه‌های قبل همچنان متعلق به بانک‌های ملت، تجارت و صادرات بوده است.
براساس این گزارش بانک‌های مذکور در آمار روزانه اسناد تسویه شده مشتری به مشتری در ساتنا به ترتیب ارقام 29 هزار و 998، 18 هزار و 73 و 17هزار و 600 تراکنش را به ثبت رسانده‌اند.

* ضعیف‌ ترین بانک‌ها در ساتنا

این گزارش حاکی‌است، بانک‌های صنعت و معدن، توسعه و اقتصادنوین به ترتیب با ارقام 86، 368 و 383 تراکنش کمترین آمار روزانه اسناد تسویه شده مشتری به مشتری در ساتنا را طی هفته گذشته دارا بودند.
از تاریخ 21 تا 26 آبان ماه جاری، میزان اسناد تسویه شده مشتری به مشتری در ساتنا در هر روز به ترتیب 22هزار و 423 مورد، 20 هزار و 513 مورد، 19 هزار و 381 مورد، 20 هزار و 273 مورد، 20 هزار و 445 مورد و 16هزار و 597 مورد بوده است.
بر اساس گزارش بانک مرکزی، مجموع اسناد تسویه شده مشتری به مشتری بانک‌ها در ساتنا طی این مدت برابر 119هزار و 632 مورد اعلام شده است.
مشتریان بانکی می‌توانند با استفاده از امکانات ساتنا بدون محدودیت مبلغ و بدون پرداخت کارمزد وجه را از یک حساب در یک بانک به حسابی دیگر در بانکی دیگر منتقل کنند، وجوه حواله شده ساتنا حداکثر تا پایان وقت اداری درخواست حواله به حساب مقصد واریز می‌‌شود و لذا استفاده از ساتنا جایگزینی مناسبی برای انواع چک‌های رمزدار بین بانکی و اسکناس و چک‌های مسافرتی است.

 


خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی
در حال تکمیل قابلیت اخبار سفارشی هستیم.
به زودی، خبرهای مرتبط با علاقه‌مندی‌های شما به صورت هوشمند از بین تمام مطالب سایت برای شما گلچین خواهد شد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همگام با نیازهای شما