شکوفایی اقتصادی با تأمین مالی طرح ها در بانکداری اسلامی - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک
مدیر عامل بانک رفاه تشریح کرد؛

شکوفایی اقتصادی با تأمین مالی طرح ها در بانکداری اسلامی

مدیر عامل بانک رفاه کارگران جزئیات اجرایی تأمین مالی طرح ها از طریق بانکداری اسلامی را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، اسماعیل لله گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران در دومین جلسه کمیته بانکداری اسلامی این بانک گفت: تأمین مالی از طریق اجرای بانکداری اسلامی و مشارکت در انجام پروژه ها و فعالیت های تولیدی، اثرات مثبتی بر اقتصاد کشور دارد.

اسماعیل لله گانی با بیان این مطلب افزود: بانکداری اسلامی با فراهم کردن زمینه و بستر مشارکت در تأمین مالی طرح ها، به عنوان عنصر ضروری و حیاتی در فعالیت های تولیدی می تواند سیستم اقتصادی کشور را از رکود به سوی توسعه و شکوفایی سوق دهد.

وی افزود: در این طرح، بانک واسطه تأمین سرمایه به واحد های تولیدی است و از طریق جمع آوری سرمایه های خرد و تشویق سپرده گذاران به مشارکت در پروژه ها و طرح ها، به توسعه و رونق فعالیت های تولیدی و اشتغال زایی کمک می کند.

لله گانی تصریح کرد: ساختار اجرای طرح تأمین مالی از طریق بانکداری اسلامی در بانک رفاه کارگران طراحی شده است که بر اساس آن ابتدا پروژه های دارای توجیه فنی و اقتصادی از طریق ساز و کار مشخصی شناسایی شده، سپس در قالب فراخوان عمومی از سپرده گذاران به منظور مشارکت در آن ها دعوت به عمل می آید.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران ادامه داد:  منابع و سپرده ها در صندوق مشخصی مانند صندوق امید رفاه جمع آوری و سپس این منابع برای اجرای پروژه ها و طرح های تولیدی و اقتصادی به کار گرفته می شود.

لله گانی در پایان تأکید کرد:  شرایط و موقعیت مناسبی برای همکاری و هم افزایی بین سازمان ها و بخش های مختلف شکل گرفته است و امیدواریم با اجرایی شدن این طرح، شاهد اثرات مثبت آن در زیرساخت های اقتصادی کشور باشیم.

اخبار مرتبط
در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی صورت گرفت؛

مشارکت بانک رفاه در تجهیز دانشگاه علوم پزشکی مشهد


خبر پیشنهادی
هوش مصنوعی روی میز پژوهشگران و فعالان این حوزه(بخش دوم)

آینده هوش مصنوعی در صنعت بانکی و چالش‌های رسیدن به نقطه مطلوب

هوش مصنوعی روی میز پژوهشگران و فعالان این حوزه(بخش اول)

اکوسیستم هوش مصنوعی در غیاب نقشه راه داده


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی
در حال تکمیل قابلیت اخبار سفارشی هستیم.
به زودی، خبرهای مرتبط با علاقه‌مندی‌های شما به صورت هوشمند از بین تمام مطالب سایت برای شما گلچین خواهد شد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همگام با نیازهای شما