بورس باز هم سقوط کرد - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

بورس باز هم سقوط کرد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۴۰۴۶۶ واحدی معادل ۲.۶۴ درصد به یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۹۹۵ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۴۱۰ واحدی به ۲۲ هزار و ۴۰۰ واحد رسید.

به گزارش بانکداری الکترونیک، امروز تالار شیشه‌ای در معاملات دومین روز کاری هفته (یکشنبه بیست و یکم شهریورماه ۱۴۰۰)، شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۱۰۱۰۳ واحدی معادل ۲.۶۴ درصد به رقم ۳۷۱ هزار و ۹۹۷ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۱۳۲۸۵ واحدی، عدد ۴۵۰ هزار و ۵۹ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۸۳۸۳ واحدی به رقم ۲۸۳ هزار و ۹۸۸ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۴۶۹۴۱ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۹۱۹ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۳۶۷۴۵ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۱۱۲ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۵۹۳۴۶ واحد کاهش همراه بود و عدد دو میلیون و ۹۳۵ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی کگل، فملی، فولاد، شستا، شپنا و کچاد با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی کالا، فایرا و اپال، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در دومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۷ میلیارد و ۵۰۸ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۷۶۷ هزار و ۵۷۴ نوبت معامله و به ارزش ۶۱ هزار و ۷۵۵ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد فسپا (گروه‌صنعتی‌سپاهان‌) با ۸.۹۵ درصد رشد و پس از آن، نمادهای دارو، کالا، خمحور و آپ بود. همچنین نماد معاملاتی حفارس (حمل و نقل بین المللی خلیج فارس) با ۶.۹۳ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای غبهنوش، کدما، سهرمز و قمرو قرار گرفتند.


خبر پیشنهادی
هوش مصنوعی روی میز پژوهشگران و فعالان این حوزه(بخش دوم)

آینده هوش مصنوعی در صنعت بانکی و چالش‌های رسیدن به نقطه مطلوب

هوش مصنوعی روی میز پژوهشگران و فعالان این حوزه(بخش اول)

اکوسیستم هوش مصنوعی در غیاب نقشه راه داده


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی
در حال تکمیل قابلیت اخبار سفارشی هستیم.
به زودی، خبرهای مرتبط با علاقه‌مندی‌های شما به صورت هوشمند از بین تمام مطالب سایت برای شما گلچین خواهد شد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همگام با نیازهای شما