صدور احکام حاکم شرع اموال تملیکی الکترونیکی شد - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

صدور احکام حاکم شرع اموال تملیکی الکترونیکی شد

حاکم شرع سازمان اموال تملیکی تصریح کرد:با ایجاد زیرساختهای لازم در سامانه مکاتبات سازمان اموال تملیکی، صدور احکام مرتبط با ماده ۳۳قانون سازمان اموال تملیکی از این پس به‌ صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

به گزارش بانکداری الکترونیک به نقل از روابط عمومی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، جلسه‌ای مشترک با حضور سید عباس پوریانی حاکم شرع این سازمان، قاسم رسولی فاضل عضو هیات عالی نظارت و نماینده قوه قضاییه، حسین میرمعینی عضو هیات مدیره و معاون بهره برداری و فروش اموال منقول، برومند میرزایی پور مدیر جمع آوری و نگهداری اموال منقول و حسین قمری مدیر فاوا و امنیت فضای مجازی  با محوریت الکترونیکی شدن فرآیند صدور احکام حاکم شرع اموال تملیکی برگزار شد.

عباس پوریانی در این باره اظهار کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، مدیریت های استانی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی مکلف هستند ضمن رفع ابهامات و نواقص در اظهارنامه متروکه با ذکر نام صاحب کالا، مدارکی از جمله برگ اظهارنامه و قبض انبار گمرک را با مشخصات دقیق کالا از جهت نوع، وزن و غیره و همچنین قبض انبار سازمان در صورت انتقال کالا به همراه فرم اعلامی از طرف دفتر حاکم شرع از طریق این سامانه، به دفتر حاکم شرع ارسال نمایند.

وی در ادامه افزود: در گذشته فرآیند اخذ احکام از سوی حاکم شرع بیش از دوماه به طول می انجامید که با ایجاد این سامانه فرآیند مذکور به ۴۸ ساعت کاهش یافته و مدیریت جمع آوری و نگهداری اموال منقول بعنوان ناظر بر انجام صحیح این فرآیند معرفی شد.

شایان ذکر است الکترونیکی شدن فرآیند صدور احکام حاکم شرع اموال تملیکی در ادامه تحولات و پیگیری های مدیرعامل این سازمان در راستای ارتقاء سامانه ها و با هدف تسریع در تعیین تکلیف پرونده های متروکه مورد بهره برداری قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

خبر پیشنهادی
اکوسیستم پرداخت روی میزسخن مسئولان و طراحان(بخش دوم)

پل و کهربا؛ قطعات تکمیل پازل امنیت پرداخت

اکوسیستم پرداخت روی میز سخن مسئولان و طراحان(بخش اول)

پل و کهربا؛ دو بال تحول در مبادلات خرد


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی
در حال تکمیل قابلیت اخبار سفارشی هستیم.
به زودی، خبرهای مرتبط با علاقه‌مندی‌های شما به صورت هوشمند از بین تمام مطالب سایت برای شما گلچین خواهد شد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همگام با نیازهای شما