سامانه باجه آنلاین؛ تحولی در تجربه دیجیتال مشتری - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک
اولین و تنها شبکه اجتماعی بانکی ایران

سامانه باجه آنلاین؛ تحولی در تجربه دیجیتال مشتری

شبکه اجتماعی بانکی باجه آنلاین بستری‌ دیجیتال برای خلق یک تجربۀ دیجیتال انسانی و بهینه است تا بانک‌ها و مؤسسات و نهادهای مالی با مشتریان خود به زبانی مشترک برسند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، در دنیای امروز تحول دیجیتال به نوعی تحولِ صنایع و کسب و کارها محسوب می‌شود و برای ادامۀ حیات و موفقیت بیشتر آن‌ها امری ضروری به نظر می‌آید.

در میان صنایع، روند تحول دیجیتال در صنعت بانکداری با شروع همه‌گیری کرونا سرعت بیشتری گرفته است. از پایه‌های اصلی تحول دیجیتال تمرکز بر خلق تجربۀ دیجیتال برای مشتری است.

تجربۀ دیجیتال مشتری، تجربه‌ایست که با استفاده از فناوری‌های دیجیتال ارتقا پیدا کرده است. در واقع مشتری در محیط دیجیتال به ترکیبی از منابع فیزیکی و فناورانه دست پیدا می‌کند که تجربۀ کامل‌تری را برایش می‌سازد. در نتیجه برای هر دو طرف یعنی ارائه‌دهندۀ خدمت و دریافت‌کننده نفع بیشتری دارد و تجربۀ لذت‌بخش‌تری شکل می‌دهد. تجربه‌ای که روابط ارزشمند ایجاد می‌کند.

شبکه اجتماعی بانکی باجه آنلاین بستری‌ دیجیتال برای خلق یک تجربۀ دیجیتال انسانی و بهینه است تا بانک‌ها و مؤسسات و نهادهای مالی با مشتریان خود به زبانی مشترک برسند.

سامانه باجه آنلاین، از طریق هوش مصنوعی یادگیرنده و استفاده از کلان‌ داده‌ها و الگوریتم‌های ماشینی سعی می‌کند بهترین پاسخ را از میان پاسخ‌های موجود بیابد و به‌صورت خودکار ارسال کند. اگر پاسخ مناسبی دریافت نکند با استفاده از داده‌های پیشین خود، کاربر را به متخصص‌ترین کارمند شعبه در زمینۀ پرسش، متصل می‌کند.

خودکارسازی فرآیند ارتباط با مشتری در عین حفظ رضایت آن‌ها با رساندن بهترین پاسخ در کمترین زمان ممکن (حداکثر ۳۰ دقیقه)، باعث کاهش هزینه‌های عملیاتی بانک‌ها و مؤسسات می‌شود. در نتیجه نیاز به شعب فیزیکی نیز کاهش می‌یابد و می‌تواند در این شرایط همه‌گیری ویروس کرونا، قدمی در جهت کنترل و جلوگیری از شیوع بیشتر باشد.

در سامانۀ باجه آنلاین علاوه‌بر سیستم مچینگ و رساندن پاسخ به کاربران در کمتر از ۳۰ دقیقه، برای کنترل کیفیت پاسخ‌دهی، سیستمی برای امتیازدهی نیز وجود دارد که کاربران بعد از دریافت خدمت مشاوره، میزان رضایت خود را اعلام می‌کنند.

در نهایت سامانۀ باجه آنلاین با ایجاد یک تجربۀ دیجیتال انسانی یکپارچه و بهینه ارتباط میان بانک‌ها و نهادها و مؤسسات مالی را با مشتریان خود متحول می‌کند و باعث وفاداری بیشتر کاربران می‌شود. باجه آنلاین در سفر مشتری، بهترین همراه برای ایجاد تجربه‌ای لذت‌بخش، انسانی و یکپارچه خواهد بود.

سامانۀ باجه آنلاین محصولی از نشان بانک، شعبۀ دیجیتال بانکی ملی ایران را می‌توانید در بخش «بانک من» پیام‌رسان بانکی بله، همراه‌بام ملی و اپلیکیشن ایوا و شصت پیدا کنید، همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر دربارۀ باجه آنلاین کافی است به آدرس yun.ir/54c8mb مراجعه کنید.

 


خبر پیشنهادی
بررسی عملکرد ATMها طی دهه اخیر نشان می دهد؛

کاهش 50 تا 70درصدی تعداد تراکنش خودپردازهای بانک های کوچک


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی
در حال تکمیل قابلیت اخبار سفارشی هستیم.
به زودی، خبرهای مرتبط با علاقه‌مندی‌های شما به صورت هوشمند از بین تمام مطالب سایت برای شما گلچین خواهد شد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همگام با نیازهای شما