دریافت حداقل مالیات 15درصدی از شرکت های چند ملیتی - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک
وزرای اقتصاد کشورهای گروه G۷ توافق کردند؛

دریافت حداقل مالیات 15درصدی از شرکت های چند ملیتی

کشورهای گروه G۷ به توافقی در خصوص وضع حداقل مالیات ۱۵ درصدی برای شرکت های چند ملیتی دست یافتند. به این ترتیب شرکت های بزرگ فناوری از جمله آمازون، گوگل و فیس بوک مشمول قانون جدید می شوند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از رویترز، کشورهای گروه G۷ (انگلیس، آمریکا، فرانسه، آلمان، کانادا، ایتالیا، ژاپن و اتحادیه اروپا) به توافقی تاریخی برای دریافت مالیات بیشتر از شرکت‌های چندملیتی مانند آمازون و گوگل و همچنین کاهش فرار مالیاتی دست یافتند.

وزرای اقتصاد کشورهای گروه G۷ توافق کردند شرکت‌های بزرگ را وادار کنند در محل فعالیت خود مالیات بیشتری بپردازند تا به این ترتیب با فرار مالیاتی مبارزه کنند.

همچنین آنها درباره حداقل مالیات ۱۵ درصد به توافق رسیدند تا به این ترتیب از رقابت کشورهای مختلف برای دریافت پایین‌ترین میزان مالیات جلوگیری کنند.

به احتمال زیاد فیس بوک نیز از جمله شرکت‌هایی هستند که مشمول قوانین مالیاتی جدید می‌شوند.

مذاکرات G۷ درباره چهارچوب مالیاتی مذکور از ۸ سال پیش آغاز شده و این اواخر با پیشنهادی از سوی دولت بایدن جانی تازه گرفت.

ریشی سوناک وزیر اقتصاد انگلیس پس از ریاست یک اجلاس دو روزه گروه G۷ در لندن گفت: وزرای اقتصاد کشورهای G۷ به توافقی تاریخی برای اصلاح سیستم مالیاتی جهان دست یافتند تا آن را برای عصر دیجیتال مناسب سازی کنند.

جانت یلن رئیس خزانه داری آمریکا نیز اعلام کرد این توافق یک تعهد مهم و بی سابقه است. همچنین به گفته اولاف شولز وزیر اقتصاد آلمان توافق مذکور خبر بدی برای بهشت‌های مالیاتی (کشورهایی با کمترین میزان مالیات) در سراسر جهان به حساب می‌آید.

در این میان فیس بوک از پیشرفت حاصل شده در مذاکرات مربوط به حداقل مالیات شرکت‌ها استقبال کرد. گوگل نیز از به روز رسانی قوانین مالیات بین المللی پشتیبانی کرد.

 

 

منبع: مهر


خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی
در حال تکمیل قابلیت اخبار سفارشی هستیم.
به زودی، خبرهای مرتبط با علاقه‌مندی‌های شما به صورت هوشمند از بین تمام مطالب سایت برای شما گلچین خواهد شد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همگام با نیازهای شما