اهمیت سیستم احراز هویت چند عاملی در تجارت الکترونیکی - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

اهمیت سیستم احراز هویت چند عاملی در تجارت الکترونیکی

اکنون که به خاطر شرایط کرونا، شرایط دورکاری و خانه‌نشینی بیشتر رعایت می‌شود، کاربران بیشتری به خدمات جدید آنلاین اعتماد می‌کنند، و برخی از آن‌ها به طور پیش‌فرض فاقد احراز هویت چندعاملی هستند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، در چند سال اخیر سیستم‌های تجارت الکترونیکی و رسانه‌های اجتماعی تحت تأثیر حملات دسترسی و شکستن رمزعبور قرار گرفته‌اند. از زمان شروع همه‌گیری کرونا، شاهد افزایش زیادی فیشینگ هستیم که مجرمان اینترنتی از طریق استفاده مجدد از رمز عبور حملات خود را انجام می‌دهند. همچنین شاهد افزایش استراتژیک مجرمان سایبری با استفاده از حملات بی‌رحمانه برای شکستن رمزهای عبور ساده و کوتاه با سرعت بیشتری هستیم.

اکنون که به خاطر شرایط کرونا، شرایط دورکاری و خانه‌نشینی بیشتر رعایت می‌شود، کاربران بیشتری به خدمات جدید آنلاین اعتماد می‌کنند، و برخی از آن‌ها به طور پیش‌فرض فاقد احراز هویت چندعاملی هستند. همچنین، افرادی که مجبوربه راه‌اندازی حساب‌های بیشتری هستند تمایل دارند از رمزهای عبور به یاد ماندنی رایج استفاده کنند که آن‌ها را در معرض خطرات امنیتی قرار خواهد داد.

از اقدامات لازم این است که عبارات را به جای رمزهای عبور اجرا کنید، همیشه از تأیید اعتبار چندعاملی (MFA) استفاده کنید که به اس‌ام‌اس یا ایمیل متکی نیست  و به اعتبارهای دیگری مانند کد تولید شده درتلفن هوشمند کاربر، پاسخ به یک سوال امنیتی، اثر انگشت یا تشخیص چهره نیاز دارد، برای تشویق و ساده سازی رمزهای عبور برای همه سیستم‌ها از برنامه‌های مدیریت رمز عبور استفاده  کنید.

قابلیت تشخیص چهره در دستگاه‌های تلفن همراه به خاطر سهولت، دقت استفاده را به خطر می‌اندازد. قابلیت‌های متعدد عمدتا نه برای امنیت بیشتر بلکه برای انجام کار در هر سناریوی خاص، مانند زمانی که فردی به صورت ماسک زده، استفاده می‌شوند. با این حال، فناوری به طور مداوم در حال بهبود و پیشرفت است. باوجود این، آموزش امنیت سایبری از سنین پایین در مدارس به همان اندازه مهم خواهد بود و لازم است ما سواد سایبری را نیز افزایش دهیم.


خبر پیشنهادی
تصویر کلان از کارنامه تحول دیجیتال در گفتگو با عباس معمارنژاد

سندهای تحول؛ نقشه راه یا سرعت گیر بانک ها

میزسخنی با حضور مسئولان نماد و شمس(بخش دوم)

امنیت؛ بزرگترین ارمغان زیرساخت نماد/ هامون در قامت یک متاپلتفرم


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی
در حال تکمیل قابلیت اخبار سفارشی هستیم.
به زودی، خبرهای مرتبط با علاقه‌مندی‌های شما به صورت هوشمند از بین تمام مطالب سایت برای شما گلچین خواهد شد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همگام با نیازهای شما