تسلا به دلیل نقض قوانین کیفیت هوا 750هزار دلار جریمه شد - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

تسلا به دلیل نقض قوانین کیفیت هوا 750هزار دلار جریمه شد

تسلا به دلیل نقض قوانین کیفیت هوا در ایالت کالیفرنیا باید ۷۵۰ هزار دلار جریمه بپردازد و یک سیستم ریز شبکه توزیع با پنل های خورشیدی بسازد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از ورج، تسلا برای تسویه پرونده نقض قوانین کیفیت هوا در منطقه فرمونت ایالت کالیفرنیا (محل یکی از کارخانه‌های تسلا در آمریکا) توافق کرده تا ۷۵۰ هزار دلار جریمه بپردازد و یک پروژه پنل‌های خورشیدی سقفی را اجرا کند.

سازمان مدیریت کیفیت هوای منطقه خلیج اعلام کرد این تسویه شامل ۳۳ هشدار نقض قوانین است که قدیمی ترین تاریخ صدور آنها به ۲۰۱۵ میلادی مربوط می‌شود.

این هشدار مربوط به نصب یا تغییر تجهیزات بدون مجوز، اجرا نکردن تست‌های انتشار گازهای گلخانه‌ای، ناتوانی در حفظ سوابق و عدم گزارش اطلاعات به سازمان در زمان مقرر است.

البته این تخلفات اکنون اصلاح شده و فعالیت تسلا مطابق قوانین است. هر دو طرف توافق کرده بودند تسلا یک میلیون دلار جریمه بپردازد اما یک سخنگوی این شرکت اعلام کرد ۷۵۰ هزار دلار مستقیماً به صندوق عملیات‌های عمومی سازمان کنترل هوای منطقه پرداخت خواهد شد.

در مرحله بعد تسلا اعتباری ۲۵۰ هزار دلاری دریافت می‌کند تا سیستم ریز شبکه ای نصب کند که شامل پنل‌های خورشیدی سقفی نیز می‌شود.

این بخشی از برنامه حفاظت از بهداشت منطقه است که روی ارتقای کیفیت هوا و بهداشت در مناطق تحت تأثیر خلیج سانفرانسیسکو اجرا می‌شود.

البته هنوز مشخص نیست این ریز شبکه توزیع برق در کجا نصب می‌شود.

 

منبع: مهر


خبر پیشنهادی
تصویر کلان از کارنامه تحول دیجیتال در گفتگو با عباس معمارنژاد

سندهای تحول؛ نقشه راه یا سرعت گیر بانک ها

میزسخنی با حضور مسئولان نماد و شمس(بخش دوم)

امنیت؛ بزرگترین ارمغان زیرساخت نماد/ هامون در قامت یک متاپلتفرم


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی
در حال تکمیل قابلیت اخبار سفارشی هستیم.
به زودی، خبرهای مرتبط با علاقه‌مندی‌های شما به صورت هوشمند از بین تمام مطالب سایت برای شما گلچین خواهد شد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همگام با نیازهای شما