افزایش ۳۵ درصدی نرخ کرایه تاکسی‌های پایتخت - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

افزایش ۳۵ درصدی نرخ کرایه تاکسی‌های پایتخت

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از آغاز فرآیند نصب برچسب‌های افزایش 35درصدی نرخ و کرایه‌های جدید سال ۱۴۰۰ داخل تاکسی‌ها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از آغاز فرآیند نصب برچسب‌های افزایش نرخ و کرایه‌های جدید سال ۱۴۰۰ داخل تاکسی‌ها از دیروز(اول اردیبهشت ماه) خبرداد و گفت: کرایه دریافتی از مسافران براساس مصوبات ابلاغی حداکثر تا ۳۵ درصد افزایش و متناسب با نرخ مندرج در برچسب کرایه دریافت خواهد شد.

 محمد روشنی با اعلام این مطلب در تشریح افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی گفت: براساس پیشنهاد شورای شهر تهران و تایید کمیته انطباق در فرمانداری تهران نرخ حمل و نقل عمومی باتوجه به تورم و مشکلاتی که متوجه قشر رانندگان عزیز بوده پس از کارشناسی‌های متعدد با ۳۵درصد افزایش نرخ در تاکسی‌ها موافقت شده است.

روشنی افزود: البته هیچ راننده‌ای اجازه ندارد تا بیش از سقف مصوب کرایه دریافت کند و همانند سال گذشته نرخ‌ها طبق شرایط کرونایی و برای سه مسافر و چهار مسافر تعیین شده  است که از دیروز رانندگان عزیز می‌توانند براساس مصوبه و جدول اعلام شده اقدام داشته باشند. 

وی گفت: نصب برچسب تابلوهای منصوبه پایانه‌ها از دیروز در تمام پایانه‌ها اجرایی می‌شود و یک  برچسب مندرج به قیمت مصوب، داخل تاکسی‌ها‌ روی شیشه جلو نصب می‌شود تا همه مسافران نرخ دقیق کرایه را مشاهده کنند.

بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر سازمان تاکسیرانی شهر تهران همچنین درباره بارکدهای نمایش داده شده بر‌ روی برچسب‌ها اضافه کرد: بارکدها حاوی اطلاعات مربوط به مالکیت خودرو و راننده تاکسی است که مشخصاتی از جمله صلاحیت و انطباق مشخصات فردی راننده با خودرو و تایید‌ مدارک کامل احرازشده تاکسیران برای فعالیت در خطوط یا محل تعیین شده فعالیت ایشان را در صورت اسکن نمایش می‌دهد.

 

منبع: ایسنا


خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی
در حال تکمیل قابلیت اخبار سفارشی هستیم.
به زودی، خبرهای مرتبط با علاقه‌مندی‌های شما به صورت هوشمند از بین تمام مطالب سایت برای شما گلچین خواهد شد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همگام با نیازهای شما