۲۷۰ میلیون کارت بانکی در کشور صادر شد/جزییات صدور کارت‌های برداشت، اعتباری و هدیه - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک
تا بهمن پارسال;

۲۷۰ میلیون کارت بانکی در کشور صادر شد/جزییات صدور کارت‌های برداشت، اعتباری و هدیه

تعداد ۲۷۰ میلیون و ۵۴۶ هزار عدد انواع کارت بانکی تا پایان بهمن ماه پارسال در کشور صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،  تا بهمن سال گذشته معادل ۲۷۰ میلیون و ۵۴۶ هزار و ۱۶۱ عدد کارت بانکی در قالب کارت برداشت، اعتباری، هدیه و کارت پول الکترونیک توسط شبکه بانکی کشور صادر شده است.

بررسی آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد که بانک ملی ایران با صدور بیش از ۸۱ میلیون عدد انواع کارت بانکی در رده نخست صدور انواع کارت بانکی قرار دارد.


بر اساس گزارش اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی تا پایان بهمن ماه بالغ بر ۲۵۲ میلیون و ۹۰۶ هزار و ۹۱۵ عدد کارت بانکی از نوع برداشت در شبکه بانکی صادر شده که بانک ملی ایران با تعداد ۴۹ میلیون و ۸۵۵ هزار و ۹۲۹ عدد کارت، بیشترین صدور کارت برداشت در میان بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری کشور را داشته است.

بانک‌های ملت، سپه و صادرات در رده‌های بعدی قرار دارند.بانک خاورمیانه کمترین تعداد کارت برداشت را در شبکه بانکی صادر کرده است.

همچنین تا پایان بهمن ماه پارسال بالغ بر چهار میلیون و ۶۱۲ هزار و ۴۸۴ عددکارت بانکی از نوع اعتباری در شبکه بانکی صادر شده که بانک ملت با تعداد یک میلیون و ۳۵۶ هزار و ۷۵۷ عددکارت، بیشترین صدور کارت اعتباری در میان بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری کشور را داشته است.

علاوه براین، آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد ۱۱۰ میلیون و ۴۰ هزار و ۸۴۵ عدد کارت خرید یا هدیه در سطح کشور توسط شبکه بانکی صادر شده که بانک ملی ایران با صدور ۳۱ میلیون و ۲۹۱ هزار و ۲۸۴ عدد کارت هدیه در رتبه نخست این جدول قرار گرفته و پس از آن نیز بانک‌های پارسیان و ملت قرار دارند.

طبق این گزارش، حدود یک میلیون و ۹۸۵ هزار و ۹۱۷ عدد کارت پول الکترونیک نیز توسط بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری در دوره مورد بررسی صادر شده که عمده بازار کارت پول الکترونیک در اختیار بانک ملت است.

 

منبع: ایسنا 

اخبار مرتبط

خبر پیشنهادی
نگاهی به سامانه پرداخت لحظه ای شرکت خدمات انفورماتیک؛

پردازش دستور پرداخت های آنی مبتنی بر شماره حساب


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی
در حال تکمیل قابلیت اخبار سفارشی هستیم.
به زودی، خبرهای مرتبط با علاقه‌مندی‌های شما به صورت هوشمند از بین تمام مطالب سایت برای شما گلچین خواهد شد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همگام با نیازهای شما