مسئولیت سنگین متوجه دارندگان درگاه ها و کارت های اجاره ای - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک
سیدکاظم دهقان عنوان کرد:

مسئولیت سنگین متوجه دارندگان درگاه ها و کارت های اجاره ای

مدیرعامل شاپرک گفته که افرادی که درگاه خود را اجاره می دهند مسئولیت های اجرایی آن را هم باید بپذیرند. برخی از این درگاه ها متاسفانه در حوزه های تخلفات و جرائم کیفری استفاده می شوند که مسئولیت های سنگینی را متوجه دارنده درگاه می کند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، مدیرعامل شرکت شاپرک درباره وجود برخی درگاه های اجاره ای گفت: در برخی اوقات شاهد این هستیم که یک ابزار پذیرش که عمدتا ابزارهای پذیرش اینترنتی هستند، از طرف دارندگان ابزار پذیرش به افراد دیگری که شغل مرتبطی ندارند، اجاره داده می شود.

کاظم دهقان تصریح کرد: طبیعتا برخی از تخلفات در این حوزه مربوط به عدم تطابق کد صنف ثبت شده در شرکت شاپرک با نوع فعالیتی که در آنجا صورت می گیرد است که در اینباره لازم است اشاره کنم با امکاناتی که در حال حاضر داریم و امکان رصد این حوزه و کشف رفتارهایی که کد صنف را با توجه به نوع فعالیت تشخیص می دهد وجود دارد، امکاناتی را به شرکت های پرداخت ارائه کردیم و اطلاعاتی به آنها دادیم که با این موضوع برخورد کنند.

وی ادامه داد: طبیعتا افرادی که درگاه خود را اجاره می دهند مسئولیت های اجرایی آن را هم باید بپذیرند. برخی از این درگاه ها متاسفانه در حوزه های تخلفات و جرائم کیفری استفاده می شوند که مسئولیت های سنگینی را متوجه دارنده درگاه می کند.

مدیرعامل شرکت شاپرک تاکید کرد: هرچند که با برخوردها و پایشی که در این حوزه بود عمده این موارد از شبکه پرداخت خارج شدند و به کانال جایگزین مهاجرت کردند، اما برای باقی مانده موارد، هم در حوزه درگاه های اجاره ای و هم کارت های اجاره ای باید توجه داشته باشند که مسئولیت سنگینی را برایشان به دنبال خواهد داشت.


خبر پیشنهادی
نگاهی به سامانه پرداخت لحظه ای شرکت خدمات انفورماتیک؛

پردازش دستور پرداخت های آنی مبتنی بر شماره حساب


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی
در حال تکمیل قابلیت اخبار سفارشی هستیم.
به زودی، خبرهای مرتبط با علاقه‌مندی‌های شما به صورت هوشمند از بین تمام مطالب سایت برای شما گلچین خواهد شد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همگام با نیازهای شما