مشترکان خانگی عمده مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز؛ ماینرهای کشف شده فروخته می شود! - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

مشترکان خانگی عمده مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز؛ ماینرهای کشف شده فروخته می شود!

سخنگوی صنعت برق کشور گفت: مراکز استخراج غیر مجاز رمز ارز که عمدتا مشترکان خانگی هستند باید بعد از جریمه، دستگاه‌های ماینر خود را بفروشند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور گفت: طی طرح جمع آوری مراکز استخراج رمز ارز غیر مجاز،  بیش از ۳۰۰ مگاوات از این مراکز غیر مجاز را جمع آوری خواهیم کرد و همچنین در یکماه گذشته هم حدود ۴۰ مگاوات  مراکز استخراج رمز را جمع آوری کردیم.

او ادامه داد: مراکز مجازی که دارای فعالیت مجاز هستند حدود ۲۰۰ مگاوات برق استفاده می کنند که این مراکز مجوز از وزارت صمت را دریافت کرده اند.

سخنگوی صنعت برق کشور بیان کرد: در حال حاضر بخش عمده‌ای از مراکز غیر مجاز رمز ارز را با کمک مردم و به روش‌های دیگر شناسایی کرده ایم، لازم است این مراکز مجوز‌های لازم را از وزارت صمت دریافت کنند و مجاز فعالیت خودشان را انجام دهند.

رجبی مشهدی بیان کرد:  این مراکز ضمن اینکه جمع آوری و جرایم خود را پرداخت می‌کنند دستگاه‌های رمز ارز خود را باید بفروش برسانند. از قوه قضاییه می‌خواهیم با این افراد به شدت برخورد کند چراکه  استفاده بی جا از بیت المال که برای همگان است امری ناشایست است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران


خبر پیشنهادی
نگاهی به سامانه پرداخت لحظه ای شرکت خدمات انفورماتیک؛

پردازش دستور پرداخت های آنی مبتنی بر شماره حساب


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی
در حال تکمیل قابلیت اخبار سفارشی هستیم.
به زودی، خبرهای مرتبط با علاقه‌مندی‌های شما به صورت هوشمند از بین تمام مطالب سایت برای شما گلچین خواهد شد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همگام با نیازهای شما