راهبرد اصلی بانک انصار مبتنی بر خدمات بانکداری فناوری محور است - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک
معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک انصار:

راهبرد اصلی بانک انصار مبتنی بر خدمات بانکداری فناوری محور است

معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک انصار گفت: راهبرد اصلی بانک انصار در زمینه گسترش و ارتقاء فرهنگ مشتریان برای استفاده هر چه بیشتر از خدمات بانکداری الکترونیک است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از  اداره تبلیغات و اطلاع رسانی بانک انصار، مهندس کاظم نراقیان معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات این بانک با اشاره به مطلب فوق، اظهار داشت: معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک انصار ضمن بهره وری از کلیه امکانات کشور، تهیه و تدوین ICT MP و نقشه علمی و فنی سازمان(Road Map)، نسبت به معماری و تبدیل آن به پروژه های قابل اجرا، برنامه ریزی نموده است.

وی با بیان اینکه بانک انصار با حرکت در مرزهای استاندارد ارایه خدمات مبتنی بر بانکداری الکترونیک حرکت نموده و با داشتن کلیه خدمات موجود در سیستم بانکداری الکترونیک اقدام کرده است، گفت: کلیه خدمات بانکداری مدرن شامل اینترنت بانک، موبایل بانک، تلفن بانک، ایمیل بانک،  SMSبانک، و... و خدمات بانکداری الکترونیک شامل ATM، دستگاه های POS و دستگاه های وب کیوسک در بانک انصار قابل ارایه است.

 مهندس نراقیان با اشاره به تدابیر بانک انصار برای امنیت و حفظ هرچه بیشتر اطلاعات مشتریان، تصریح کرد: بانک انصار در راستای تحقق اهداف امنیتی خود در بانکداری الکترونیک نسبت به تهیه طرح امنیت در ICT MP بانک اقدام نموده و مطابق با آخرین استانداردهای جهانی و دستورالعمل های بانک مرکزی و با توجه به زیرساخت موجود در شبکه مخابراتی کشور نسبت به پیاده سازی طرح ISMS اقدام نموده است.


خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی