نحوه دریافت کد شهاب چگونه است؟ - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

نحوه دریافت کد شهاب چگونه است؟

افرادی که به دلیل نداشتن کد شهاب، کارت بانکی‌شان مسدود شده می‌توانند با مراجعه به بانک و دریافت این کد، مشکل کارت بانکی خود را حل کنند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، تعدادی از مهاجران خارجی به‌ویژه اتباع کشور افغانستان، از هفته گذشته، از دسترسی به خدمات کارت‌های بانکی خود محروم شدند که بی اطلاعی از این موضوع مشکلاتی را برای این گروه به وجود آورده است.

از این رو افراد با مراجعات پی در پی خود به بانک‌ها موجب شلوغی برخی از شعب بانک‌ها شده‌اند. این در حالی است که مشتریان بانک‌ها که با مشکل مواجه شده‌اند می‌توانند به بانک مراجعه کنند و با دریافت کد شهاب، امکان استفاده از کارت بانکی خود را مجدد فراهم کنند.

گفتنی است، کدشهاب شناسه هویت الکترونیکی بانکی است که برای هر مشتری بانکی یک شناسه هویتی منحصر به فرد توسط سامانه نهاب ایجاد می‌شود‌. براین اساس کد شهاب پل ارتباطی بین سامانه‌های بانکی و سامانه نهاب  است.

سامانه نهاب اطلاعات مشتریان بانکی را در خود نگه می‌دارد و  به سامانه‌های مجاز، استعلامات مرتبط با مشتری‌ها را ارائه می‌دهد. نهاب، به سامانه‌های  ثبت احوال، ثبت شرکت‌ها، اداره پست، سیستم‌های نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های قضایی و دولتی متصل است.

چگونه کد شهاب دریافت کنیم؟

برای بسیاری از افراد این سوال مطرح شده است که چگونه می‌توانند کد شهاب دریافت کنند. دریافت کد شهاب بسیار آسان است. کافی است مشتریان بانک‌ها به بانکی که در آن حساب خود را افتتاح  کردند، مراجعه کنند و مدارک خود را به بانک ارائه دهند. کد شهاب، شناسه‌ای ۱۶ رقمی است.

مدارک مورد نیاز برای صدور کد شهاب

  • نام
  • نام خانوادگی
  • کد ملی
  • شماره شناسنامه
  • آدرس منزل
  • شماره تماس
  • شغل 

امکان دریافت آنلاین کد شهاب به صورت آنلاین وجود دارد؟

تاکنون برخی از بانک‌ها اقدام به آنلاین کردن ارائه کد شهاب به صورت آنلاین کرده‌اند. بر این اساس کافی است افراد به سایت بانک مورد نظر خود مراجعه کنند و از امکان صدور کد شهاب برای حساب بانکی خود به صورت آنلاین مطلع شوند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی
در حال تکمیل قابلیت اخبار سفارشی هستیم.
به زودی، خبرهای مرتبط با علاقه‌مندی‌های شما به صورت هوشمند از بین تمام مطالب سایت برای شما گلچین خواهد شد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همگام با نیازهای شما