برخی سازمان ها تمایلی برای یکپارچه کردن خدمات الکترونیکی ندارند - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک
لزوم ارائه ارزیابی شفافیت درگاه‌های وزارتخانه‌ها

برخی سازمان ها تمایلی برای یکپارچه کردن خدمات الکترونیکی ندارند

این روزها و در شرایط شیوع کرونا، دولت الکترونیک و ارائه خدمات دولتی به‌صورت غیرحضوری کی از مهم‌ترین اقداماتی است که می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد.هرچند به نظر می‌رسد برخی دستگاه‌ها تمایل چندانی برای یکپارچه کردن خدمات الکترونیکی ندارند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، رئیس کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی اعلام کرد ارزیابی شفافیت درگاه‌های وزارتخانه‌ها در جلسه ۲۰ام شورای اجرایی فناوری اطلاعات کشور ارایه خواهد شد.

بارها از سوی کارشناسان گفته شده اگر در راستای تسریع راه‌اندازی دولت الکترونیکی تلاش کنیم، فساد کاهش‌ می‌یابد و مردم نباید برای دریافت خدمات به طبقات بالای یک ساختمان اداری بروند.

در نتیجه با «دولت همراه» به جای این‌که نیاز باشد مردم برای دریافت خدمات مراجعه کنند، می‌توان خدمات دولتی را همه وقت و همه جا به مردم ارائه داد. این ویژگی متمایز دولت همراه نسبت به گروه‌هاست.

این روزها و در شرایطی که به دلیل شیوع کرونا در کشور، یکی از مهم‌ترین‌ راه‌های جلوگیری از گسترش بیشتر این ویروس، تا حد ممکن خانه‌نشینی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی عنوان شده، دولت الکترونیک و ارائه خدمات دولتی به‌صورت غیرحضوری و الکترونیکی یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که می‌تواند مورد توجه افرادی که به این خدمات نیاز دارند قرار بگیرد.

هرچند به نظر می‌رسد برخی دستگاه‌ها تمایل چندانی برای یکپارچه کردن خدمات الکترونیکی ندارند. برخی سازمان‌ها میانه‌ای با الکترونیکی شدن ندارند، برخی روش خود را برای ارائه خدمات به صورت الکترونیکی در پیش می‌گیرند و شاید تنها عده‌ی معدودی درخواست وزارت ارتباطات برای یکپارچه شدن خدمات را اجابت کنند.

در این راستا رضا باقری اصل -رئیس کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی- در توییتر نوشت: در جلسه ۲۰ام شورای اجرایی نتایج  ارزیابی خدمات الکترونیکی، ۱۵۷دستگاه اجرایی که با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و مشارکت دستگاه های اجرایی تهیه شده ارایه خواهد شد. هفته آتی ارزیابی شفافیت درگاه‌های وزارتخانه‌ها را در جلسه ۲۰ام شورای اجرایی فناوری اطلاعات کشور ارایه خواهیم کرد.

 

منبع: ایسنا


خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی
در حال تکمیل قابلیت اخبار سفارشی هستیم.
به زودی، خبرهای مرتبط با علاقه‌مندی‌های شما به صورت هوشمند از بین تمام مطالب سایت برای شما گلچین خواهد شد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همگام با نیازهای شما