ارتش ونزوئلا برای دور زدن تحریم های آمریکا مرکز استخراج ارز دیجیتال راه اندازی کرد - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

ارتش ونزوئلا برای دور زدن تحریم های آمریکا مرکز استخراج ارز دیجیتال راه اندازی کرد

ارتش ونزوئلا از راه اندازی یک مرکز استخراج پول دیجیتال برای دور زدن تحریم های آمریکا و کسب درآمد غیر قابل مسدودسازی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، مرکز استخراج ارز دیجیتال ارتش ونزوئلا در مراسمی با حضور مقامات نظامی بلندپایه و مسئولان سازمان ملی نظارت بر دارایی‌های رمزنگاری شده و فعالیت‌های وابسته (Sunacrip) رونمایی شد. یکی از مقامات ارشد ارتش ونزوئلا اعلام کرد که این مرکز به منظور تقویت و خودکفایی ارتش با پشتیبانی آژانس‌های مالی و سازمان‌های قانونگذار راه اندازی شده است.

مقام یاد شده افزود استخراج پول‌های دیجیتال در تمام قسمت‌های ارتش برای کسب درآمد غیرقابل مسدودسازی آغاز شده است. وی اضافه کرد که ونزوئلا با استخراج ارزهای دیجیتال به شکل بلادرنگ به کسب درآمد می‌پردازد بنابراین کشورهای غربی قادر به مسدودسازی منابع مالی نخواهند بود.

 

مجلس مؤسسان ونزوئلا (ANC) حدوداً دو ماه قبل از قانون جدیدی برای احیای اقتصاد ونزوئلا بوسیله ارزهای دیجیتال رونمایی کرد و نیکلاس مادورو رییس جمهور این کشور از آن به عنوان ابزاری برای مبارزه با تحریم‌های آمریکا یاد کرد. تحریم‌های آمریکا از سال ۲۰۱۷ تاکنون تأثیر منفی قابل ملاحظه‌ای بر اقتصاد این کشور گذاشته‌اند و بر اساس برخی گزارش‌ها حدود ۱۱۶ میلیارد دلار ضرر به اقتصاد این کشور وارد کرده‌اند.

استخراج یا استفاده از بیت کوین برای دور زدن تحریم‌ها موضوع جدیدی نیست. اواسط شهریور ماه سال ۹۷ برخی از کارشناسان فناوری در آمریکا مدعی شدند که ایران، کره شمالی، روسیه و ونزوئلا به منظور مقابله با تحریم‌های ایالات متحده روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده و حتی ائتلاف تشکیل داده‌اند.

 

منبع: دیجیاتو 


خبر پیشنهادی
گفتگو با علی اشرف افخمی، موسس اولین بانکداری دیجیتال در ایران(بخش سوم)؛

وام بدون بهره بانک دیجیتال با شعار «نه به رِبا» از اروپا تا ایران

گفتگو با اشرف افخمی، موسس اولین بانک دیجیتال در ایران (بخش دوم)؛

با بانکداری دیجیتال هر مشتری به یک کارمند هوشمند تبدیل می‌شود


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی
در حال تکمیل قابلیت اخبار سفارشی هستیم.
به زودی، خبرهای مرتبط با علاقه‌مندی‌های شما به صورت هوشمند از بین تمام مطالب سایت برای شما گلچین خواهد شد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همگام با نیازهای شما