یکی دیگر از شهرهای چین ارز دیجیتال ملی این کشور را آزمایش خواهد کرد - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

یکی دیگر از شهرهای چین ارز دیجیتال ملی این کشور را آزمایش خواهد کرد

شهر سوژو چین (Suzhou) ظاهراً از ماه آینده میزبان طرح گسترده‌ای برای آزمایش ارز دیجیتال ملی این کشور است. در این طرح قرار است یوان دیجیتال در قالب «هدیه‌های سرخ» به افراد داده شود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، این طرح آزمایشی در روز ۱۲ دسامبر (۲۲ آذر) اجرا می‌شود. تاریخ مذکور که از آن تحت عنوان «جفت ۱۲» (۲۰۲۰/۱۲/۱۲) یاد می‌شود جشنواره خرید پایان سال چینی‌ها به‌حساب می‌آید.

پیش از این نیز در ماه آوریل (فروردین) گزارش شده بود که برخی از کارمندان دولت در شهر سوژو کمک‌هزینه حمل‌ونقل خود را به یوان دیجیتال دریافت می‌کنند. این اقدام در راستای آزمایش ارز دیجیتال ملی این کشور صورت گرفته بود. یوان دیجیتال با نام DC/EP هم شناخته می‌شود.

بر اساس گزارش پیپر، این طرح آزمایشی گسترده که قرار است در شهر سوژو به اجرا در بیاید شبیه همان طرحی است که در ماه اکتبر (مهر) در شهر شنژن اجرا شد. دولت چین حدود یک و نیم میلیون دلار یوان دیجیتال را از طریق قرعه‌کشی به ۵۰ هزار نفر از ساکنان شهر شنژن به‌عنوان هدیه پرداخت کرده است.

ساکنانی که برنده قرعه‌کشی شده بودند می‌توانستند یوان دیجیتال را در بیش از ۳,۰۰۰ فروشگاهی که در این طرح آزمایشی مشارکت کرده بودند، خرج کنند.

گزارش مذکور می‌افزاید چیزی که در خصوص طرح آزمایشی شهر سوژو جدید به حساب می‌آید این است که امکان پرداخت آفلاین اضافی به کیف پول‌های یوان دیجیتال افزوده شده است. در این کیف پول‌ها می‌توان صرفاً با لمس دو دستگاه پرداخت (نظیر تلفن‌های هوشمند) تراکنش انجام داد. همچنین در یک محیط آفلاین با استفاده از فناوری ان‌اف‌سی (NFC) می‌توان این فرآیند را به سرانجام رساند.

در همین حال، به نظر می‌رسد چنگدو (Chengdu) دیگر شهر چین نیز در حال انجام طرح‌های آزمایشی گسترده‌تری در خصوص کیف پول‌های یوان دیجیتال است.

به عنوان مثال بانک صنعتی و بازرگانی چین (ICBC) که یکی از چهار بانک تجاری بزرگ و دولتی این کشور به‌حساب می‌آید در حال تبلیغ ویژگی «کیف پول آزمایشی داخلی» در اپلیکیشن موبایلی خود است. این ویژگی در دسترس کاربران عمومی در شهر چنگدو قرار گرفته است.

با این حال طبق اظهارات یک نماینده خدمات مشتریان این بانک، در این مرحله صرفاً کاربران خاصی می‌توانند کیف پول یوان دیجیتال را فعال کنند.

 

منبع: ارز دیجیتال


خبر پیشنهادی
گفتگو با علی اشرف افخمی، موسس اولین بانکداری دیجیتال در ایران(بخش سوم)؛

وام بدون بهره بانک دیجیتال با شعار «نه به رِبا» از اروپا تا ایران

گفتگو با اشرف افخمی، موسس اولین بانک دیجیتال در ایران (بخش دوم)؛

با بانکداری دیجیتال هر مشتری به یک کارمند هوشمند تبدیل می‌شود


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی
در حال تکمیل قابلیت اخبار سفارشی هستیم.
به زودی، خبرهای مرتبط با علاقه‌مندی‌های شما به صورت هوشمند از بین تمام مطالب سایت برای شما گلچین خواهد شد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همگام با نیازهای شما