۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات در قالب کشاورز کارت پرداخت می‌شود - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات در قالب کشاورز کارت پرداخت می‌شود

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: با توجه به اهمیت حمایت از بخش کشاورزی ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات در قالب «کشاورز کارت» به کشاورزان کشور پرداخت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، حمید رسولی روز چهارشنبه در وبینار اعطای «کشاورز کارت» به کشاورزان خراسان جنوبی افزود: خراسان جنوبی پیشرو در خدمات کشاورزی کشور است و کشاورز کارت برای اولین بار در این استان اجرایی شد.

وی بیان کرد: در سال جاری و علیرغم نظر وزارت جهاد کشاورزی ارز تاسیسی همچون کود شیمیایی از رسمی به نیمایی تغییر داده شد که افزایش قیمت کود را به دنبال داشت.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: این افزایش قیمت به دغدغه اصلی مدیران بخش کشاورزی تبدیل شد و به دنبال راهکار بودیم که فشار به کشاورزان را با توجه به تاثیر ارز بر قیمت کودها کاهش دهیم.

وی یادآور شد: در این طرح به ازای هر هکتار ۲ میلیون تومان تسهیلات در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد و این اعتبار هیچ ارتباطی با تسهیلات قبلی کشاورزان ندارد و اعتبار مستقل و بهره ۱۲ درصد دارد.

رسولی تصریح کرد: این تسهیلات صرفا برای تهیه نهاده‌هایی همچون کود و سم در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد و سقف تسهیلات بر اساس هکتار کاشت غلات ۲۰ میلیون تومان با بازپرداخت یکساله خواهد بود.

وی افزود: سه هزار و ۵۰۰  کارگزاری در کشور وظیفه توزیع نهاده‌های کشاورزی و کودهای شیمیایی یارانه‌ای را بر عهده دارند که به مرحله اجرایی رسیده است.

سطح زیر کشت غلات در خراسان جنوبی ۴۰ هزار هکتار با تولید ۶۵ هزار تن محصول است که متقاضیان می‌توانند از کشاورز کارت بهره‌مند شوند.

 

منبع: ایرنا


خبر پیشنهادی
گفتگو با علی اشرف افخمی، موسس اولین بانکداری دیجیتال در ایران(بخش سوم)؛

وام بدون بهره بانک دیجیتال با شعار «نه به رِبا» از اروپا تا ایران

گفتگو با اشرف افخمی، موسس اولین بانک دیجیتال در ایران (بخش دوم)؛

با بانکداری دیجیتال هر مشتری به یک کارمند هوشمند تبدیل می‌شود


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی
در حال تکمیل قابلیت اخبار سفارشی هستیم.
به زودی، خبرهای مرتبط با علاقه‌مندی‌های شما به صورت هوشمند از بین تمام مطالب سایت برای شما گلچین خواهد شد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همگام با نیازهای شما