ارائه خدمات داده محور به کسب و کارهای استارت آپی - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک
دبیر شورای راهبردی تهران هوشمند مطرح کرد؛

ارائه خدمات داده محور به کسب و کارهای استارت آپی

دبیر شورای راهبردی تهران هوشمند از برنامه ریزی برای توسعه همکاری و ارائه خدمات داده محور به کسب و کارهای نوآور و دانش‌بنیان و استارت آپ‌ها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، محمد فرجود با اشاره به برنامه های تهران هوشمند در راستای ارائه خدمات آنلاین شهرداری به کسب وکارها و شهروندان گفت: سال گذشته بیشتر روی برنامه تهران هوشمند متمرکز بودیم که خوشبختانه این برنامه در کنگره جهانی شهر هوشمند به عنوان یکی از ۶ برنامه برتر انتخاب شد. همچنین توسعه سامانه «تهران من» نیز یکی از مهمترین برنامه‌های کاری ما بوده است. این سامانه به عنوان درگاه واحد و محور اصلی خدمات غیرحضوری و شهروندی توسعه می‌یابد و تا کنون بیش از ۳۰ سرویس در آن ارائه شده است.

وی با اشاره به خدمات «تهران من» مثل سرویس‌های خودرویی و ترافیکی، پارک حاشیه‌ای، عوارض، خلافی، قبوض و سایر خدمات شهری که کاربران و استفاده‌کنندگان زیادی دارد، درباره خدمات مربوط به شهرسازی و بارکدهای یکپارچه تاکسی های شهری گفت: مردم با ورود به سامانه تهران من به نشانی my.tehran.ir می‌توانند در کارتابل شهروندی خود آخرین وضعیت پرونده ملک خود را مشاهده کرده و بسیاری از مدارک را بدون مراجعه حضوری به شهرداری یا دفاتر خدمات الکترونیک از خانه مشاهده کنند. بنابراین موفق شدیم بسیاری از مراجعات را در این حوزه کاهش دهیم. از سوی دیگر شهروندان می‌توانند با استفاده از بارکدهای یکپارچه تاکسی، با اغلب اپلیکیشن‌های پرداخت کرایه که روی موبایل خود دارند، هزینه تاکسی را پرداخت کنند و نیازی به استفاده از پول خرد نیست.

دبیر شورای راهبردی تهران هوشمند به همکاری شهرداری و کسب و کارهای نوآور و بخشنامه شهردار تهران در خصوص تسهیل کسب وکارهای نوین و حمایت از زیست‌بوم نوآوری شهری اشاره کرد و افزود: ما برنامه ویژه‌ای برای توسعه همکاری با کسب و کارهای نوآور و دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها داریم. یکی از این برنامه‌ها ارائه خدمات داده‌محور به کسب و کارها در سامانه api.tehran.ir  است که موجب می‌شود این شرکت‌ها با استفاده از این داده‌ها، سرویس‌های ترکیبی و مورد استفاده شهروندان را ارائه کنند. در این سامانه حدود ۷۷ آدرس API وجود دارد. 

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران با تاکید بر لزوم پرداختن به موضوع شهرداری هوشمند و تحول دیجیتال گفت: در حوزه تبادلات سازمانی موفق شدیم بسیاری از استعلامات میان شهرداری و سایر نهادها را غیرحضوری کنیم. مثلا استعلامات بانک‌ها در خصوص حریم مترو از این پس به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود. در همین حال آمادگی خود را برای همکاری با سایر دستگاه‌ها برای غیرحضوری شدن استعلامات مرتبط با شهرداری تهران اعلام می‌کنیم.

 

منبع:سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران


خبر پیشنهادی
گفتگو با علی اشرف افخمی، موسس اولین بانکداری دیجیتال در ایران(بخش سوم)؛

وام بدون بهره بانک دیجیتال با شعار «نه به رِبا» از اروپا تا ایران

گفتگو با اشرف افخمی، موسس اولین بانک دیجیتال در ایران (بخش دوم)؛

با بانکداری دیجیتال هر مشتری به یک کارمند هوشمند تبدیل می‌شود


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی
در حال تکمیل قابلیت اخبار سفارشی هستیم.
به زودی، خبرهای مرتبط با علاقه‌مندی‌های شما به صورت هوشمند از بین تمام مطالب سایت برای شما گلچین خواهد شد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همگام با نیازهای شما