سایت تبلیغاتی ترامپ هک شد - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک
هکرها رمز ارز مونرو XMR درخواست کردند;

سایت تبلیغاتی ترامپ هک شد

انتخابات ریاست جمهوری امریکا در حال برگزاری است و در این میان سایت کمپین تبلیغاتی ترامپ هک شد. هکرها به رمز ارز مونرو XMR علاقه دارند و برای نظرسنجی از مردم، درخواست دریافت این ارز دیجیتال را دارند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، امروز طرفداران دونالد ترامپ به مدت نیم ساعت نتوانستند به وب سایت مبارزات انتخاباتی وی دسترسی پیدا کنند. زیرا این سایت توسط فرد و یا افرادی مورد حمله قرار گرفت. این هکرها آدرس کیف پول مونرو خود را در سایت قرار دادند تا علاقه‌مندان به ترامپ، به آنها مونرو ارسال کنند.

استفاده از مونرو در هک سایت تبلیغاتی ترامپ

هکرها این سایت را به مدت ۳۰ دقیقه در اختیار داشتند و از این فرصت برای بیان نظر خود استفاده کردند. آنها اطلاعیه‌ای را در سایت تبلیغاتی ترامپ مبنی بر اینکه “این سایت تحت کنترل قرار گرفته است” و ” اخبار جعلی که روزانه دونالد ترامپ به مردم جهان مخابره می‌کند دیگر بس است” قرار دادند.  این اتفاق یکی از جنجالی‌ترین حوادثی است که در جریان انتخابات ۲۰۲۰ امریکا رقم خورده است.

همچنین هکرها اعلام کردند که به منابعی دسترسی دارند که “اطلاعات کاملا طبقه‌بندی شده” را در اختیار آنها قرار داده که این داده‌ها نشان می‌دهد ترامپ در انتشار منشا ویروس کرونا در جهان نقش دارد. علاوه بر این، ترامپ ظاهرا درگیر فعالیت‌های غیرقانونی و همکاری با کنشگران خارجی در دستکاری انتخابات ۲۰۲۰ امریکا نقش دارد.

این هکرها از مردم درخواست کرده‌اند تا با انتخاب آدرس بله یا خیر، در مورد اینکه این داده‌ها و اطلاعات محرمانه در مورد ترامپ به اشتراک گذاشته شود، با ارسال رمز ارز مونرو ، ارز دیجیتال خصوصی که اغلب توسط هکرها مورد استفاده قرار می‌گیرد، رای دهند.

هکرها گفتند:

پس از پایان مهلت مقرر، ما تعداد رمز ارزهای مونروی ارسال شده به “آدرس بله” و “آدرس خیر” را با هم مقایسه خواهیم کرد و در مورد خواسته اکثریت را اجرا خواهیم کرد. در هر دو مورد ما به شما اطلاع خواهیم داد.

واکنش کمپین تبلیغاتی ترامپ

سخنگوی ستاد انتخاباتی ترامپ در پاسخ به این اتفاق، برداشت اطلاعات محرمانه از این وبسایت را تکذیب کرد و اظهار داشت که این وب سایت اکنون به حالت عادی باز گشته است. اگرچه کلاهبرداری‌های انجام شده در فضای ارزهای دیجیتال بسیار رایج است، اما هک امروز  و استفاده از رمز ارز مونرو با توجه به اینکه تنها یک هفته تا پایان انتخابات امریکا باقی مانده است، امری ناخوشایند برای امریکا است و آژانس‌های اطلاعاتی ایالات متحده در آماده باش کامل به سر می‌برند.

 

منبع: میهن بلاکچین


خبر پیشنهادی
کارنامه مالی بانک های ملت، تجارت و صادرات

کرونا و افزایش نسبت درآمد به هزینه بانک ها

گفت‌وگو با آرمان امینی، مدیرعامل مستربیتکس

نقش صرافی‌های آنلاین در توسعه بازار رمزارز/ چالشی به نام متولی


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی