انتشار کتابچه جامع الزامات پرداخت یاری در سایت شاپرک - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

انتشار کتابچه جامع الزامات پرداخت یاری در سایت شاپرک

«کتابچه جامع الزامات پرداخت‌یاری» و «راهنمای پرداخت‌یاری» با هدف اطلاع فعالان حوزه بانکداری و پرداخت الکترونیک در سایت شاپرک منتشر شد.این کتابچه بر اساس دو سند بالادستی ابلاغ شده از سوی بانک مرکزی تدوین شده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، نسخه پیش‌نویس «کتابچه جامع الزامات پرداخت‌یاری» که با هدف اطلاع فعالان حوزه بانکداری و پرداخت الکترونیک مرداد ۹۸ در سایت شاپرک منتشر شد، امروز ۲۳ مهرماه نسخه ۰۱ «کتابچه جامع الزامات پرداخت‌یاری» و «راهنمای پرداخت‌یاری» نسخه ۰۰-۰۱ در وب‌سایت شاپرک قرار گرفت.

پس از نهایی شدن فرآیند تست برخی شرکت‌های پرداخت‌‌یار، یازدهم شهریورماه ۹۷، برای اولین بار طی مراسمی شش شرکت پرداخت‌یار با شاپرک تفاهم‌نامه امضا کردند تا فعالیت خود را به‌طور رسمی آغاز کنند. حال نسخه ۰۱ «کتابچه جامع الزامات پرداخت‌یاری» و «راهنمای پرداخت‌یاری» با هدف اطلاع فعالان حوزه بانکداری و پرداخت الکترونیک در سایت شاپرک منتشر شد.

الزامات مندرج در این کتابچه بر اساس دو سند بالادستی ابلاغ شده از سوی بانک مرکزی ج.ا.ا. یعنی سند «سیاست‌های بانک مرکزی جمهوری اسالمی ایران در خصوص فناوری مالی» و سند «الزامات، ضوابط و فرایندهای اجرایی فعالیت پرداخت یاران و پذیرندگان پشتیبانی شده در نظام پرداخت کشور» تدوین شده است.

بر اساس این گزارش؛ با توجه به رسمیت یافتن پرداخت‌یارها توسط بانک مرکزی که به منظور تسهیل دسترسی پذیرندگان به خدمات درگاه پرداخت اینترنتی ایجاد شده است، ارائه الزامات حاکم بر این کسب‌وکار امری ضروری است.

گفتنی است؛ «راهنمای پرداخت‌یاری» به منظور ارائه نکات تکمیلی و راهنمایی متقاضیان خدمت پرداخت‌یاری برای طی کردن روال‌های اخذ مجوز از لحظه ورود تا اخذ مجوز برای فعالیت و شفاف سازی برای برخی موارد مطروحه در قوانین و مقررات کتابچه جامع الزامات ارائه شده است.


خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی
در حال تکمیل قابلیت اخبار سفارشی هستیم.
به زودی، خبرهای مرتبط با علاقه‌مندی‌های شما به صورت هوشمند از بین تمام مطالب سایت برای شما گلچین خواهد شد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همگام با نیازهای شما