تلاش برای ایجاد تعادل در بازار حواله تجاری و کنترل نرخ آن - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک
دکتر همتی عنوان کرد:

تلاش برای ایجاد تعادل در بازار حواله تجاری و کنترل نرخ آن

رئیس کل بانک مرکزی گفت: عدم تعادلی که از ابتدای سال در بین عرضه و تقاضا به خاطر کرونا در بخش حواله تجاری ایجاد شد، به علت تعلل برخی صادرکنندگان برای عرضه ارز و تداوم روند تقاضا در ماه‌های گذشته به خصوص به خاطر توجیه قیمت برخی کالاهای وارداتی تشدید شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، دکتر عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی، با اشاره به تلاش های بانک مرکزی برای ایجاد تعادل در بازار حواله تجاری و کنترل نرخ آن اظهار داشت: عدم تعادلی که از ابتدای سال در بین عرضه و تقاضا به خاطر کرونا در بخش حواله تجاری ایجاد شد، به علت تعلل برخی صادرکنندگان برای عرضه ارز و تداوم روند تقاضا در ماه‌های گذشته به خصوص به خاطر توجیه قیمت برخی کالاهای وارداتی تشدید شد.

همتی گفت: از سوی دیگر جو سیاسی - تبلیغاتی ناشی از اقدام آمریکا در اعلام عملیاتی شدن مکانیزم ماشه فضای لازم را برای جهش قیمت ارز در هفته های اخیر به‌وجود آورد.

وی افزود: همانطور که قبلا گفتم، بانک مرکزی تمام تلاش خود را برای ایجاد تعادل در بازار حواله تجاری و کنترل نرخ آن به کار خواهد بست.

رئیس کل بانک مرکزی در ادامه گفت: بر پایه اقدامات انجام گرفته به‌ویژه درخصوص  دسترسی به برخی از منابع ارزی مان در خارج از کشور ، برنامه هایی برای بازار ثانویه داریم که به‌تدریج عملیاتی خواهیم کرد.

 

ایرنا


خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی