غول تجارت الکترونیک 100هزار نیروی جدید استخدام می‌کند - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

غول تجارت الکترونیک 100هزار نیروی جدید استخدام می‌کند

در پی تقاضای رو به رشد برای خریدهای آنلاین، آمازون اعلام کرده است که به زودی ۱۰۰ هزار نیروی جدید را استخدام خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، آمازون که بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین جهان است و توسط جف بزوس اداره می‌شود اعلام کرد موقعیت‌های جدید شامل مشاغل تمام وقت و نیمه وقت در آمریکا و کانادا و سمت‌های شغلی در ۱۰۰ مرکز آماده‌سازی بسته‌ها و تاسیسات دیگری است که در سپتامبر گشوده شده‌اند.

این چهارمین اعلام استخدام نیروی کار جدید توسط آمازون در آمریکا از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون بوده و این مقطع یکی از فصل‌های شلوغ خرید اعلام شده است. آمازون چند روز پیش اعلام کرده بود ۳۳ هزار مشاغل اداری و فناوری ایجاد می‌کند.

این شرکت در مارس و آوریل هم از استخدام ۱۰۰ هزار و ۷۵ هزار نفر برای مشاغل جدید خبر داده بود. دیوید کلارک، نایب رئیس ارشد فعالیت‌های جهانی آمازون اظهار کرد: آمازون تنها در ماه جاری ۱۰۰ ساختمان جدید افتتاح می‌کند.

طبق آمار فکت ست، ارزش سهام آمازون از ابتدای امسال تاکنون ۷۰ درصد صعود کرده است، زیرا صدها میلیون نفر در بحبوحه شیوع کرونا در خانه مانده و خرید اینترنتی را ترجیح می‌دهند.

خرید اینترنتی در زمان قرنطینه به افزایش ۴۰ درصدی فروش آمازون در سه ماه دوم و رسیدن آن به ۹/ ۸۸ میلیارد دلار انجامید و این شرکت آمریکایی در سه ماه منتهی به ژوئن موفق به ثبت درآمد خالص ۲/ ۵ میلیارد دلاری شد. آمازون از سال ۲۰۱۰ بیش از ۶۰۰ هزار شغل مستقیم در آمریکا ایجاد کرده و بیش از ۳۵۰ میلیارد دلار در بیش از ۴۰ ایالت سرمایه‌گذاری کرده است که این شرکت را به یکی از بزرگ‌ترین کارفرمایان بخش‌خصوصی جهان مبدل می‌کند.

براساس گزارش مارکت واچ، این شرکت هفته گذشته اعلام کرد تا پایان سال ۲۰۲۰ هفت هزار شغل دائم در انگلیس ایجاد می‌کند و مجموع کارکنانش در این کشور به بیش از ۴۰ هزار نفر می‌رسد.


خبر پیشنهادی
بانکداری الکترونیک گزارش می‌دهد؛

عملکرد مرکز نوآوری پل‌وینو طی یکسال گذشته/ به وقت نو


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی