اصرار بر برگزاری نمایشگاه فیزیکی در شرایط کرونا - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک
نصر برنامه‌ای برای برگزاری مجازی نمایشگاه الکامپ تدارک ندیده‌است

اصرار بر برگزاری نمایشگاه فیزیکی در شرایط کرونا

علی‌رغم شیوع جهانی بیماری کرونا، نظام صنفی رایانه همچنان بر برگزاری فیزیکی نمایشگاه الکامپ اصرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، رئیس نظام صنفی رایانه‌ای ایران در مصاحبه‌ای با خبرگزاری ایرنا گفته‌است که ثبت‌نام برای مشارکت در نمایشگاه فیزیکی به رغم مشکلات سلامتی همچنان ادامه دارد و در صورت عدم مخالفت ستاد ملی مقابله با کرونا این نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران به صورت فیزیکی برگزار می‌شود.

اصرار در برگزاری نمایشگاه فیزیکی در شرایطی است که به دلیل شیوع جهانی ویروس کرونا تقریبا تمامی رویدادها و نمایشگاه‌های حضوری به ویژه در حوزه فن‌آوری در سراسر جهان لغو شده‌اند و برگزار کنندگان به سمت برگزاری مجازی و غیرحضوری این نمایشگاه‌های می‌روند.

برگزار کنندگان نمایشگاه بین‌المللی لوازم الکترونیک مصرفی CES به تازگی اعلام کرده‌اند که این نمایشگاه بزرگ بین‌المللی مانند بسیاری دیگر از نمایشگاه‌های بین‌المللی، زمستان امسال بر خلاف همه سال‌های گذشته به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

اگر ستاد ملی کرونا اجازه بدهد برگزار می‌کنیم

رئیس نظام صنفی رایانه‌ای کل کشور گفت: تصمیم برای برگزاری نمایشگاه الکامپ برعهده شرکت نمایشگاه‌ها و ستاد ملی مقابله با کرونا است و ما تابع تصمیم‌گیری آن‌ها هستیم.

اوایل اردیبهشت امسال، زمانی که هنوز موج دوم شیوع کرونا در کشور آغاز نشده بود، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای (نصر) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ بر خلاف سال‌های گذشته از ۲۸ تا ۳۱ شهریور ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.

«محمدباقر اثنی‌عشری» روز سه شنبه درباره برگزاری برگزاری بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ گفت: اگر ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم بگیرد که نمایشگاه برگزار شود، باید ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، در چیدمان غرفه‌ها و فضایی که بین‌ آن‌ها وجود دارد نیز تصمیمات مناسبی گرفته شود.

وی تشریح کرد: با طراحی غرفه‌های بزرگ‌تر و ایجاد فاصله‌ بیشتر، الکامپ امسال را باید در نسخه محدود برگزاری کنیم تا پیوستگی برگزاری این نمایشگاه در ۲۵ سال گذشته از بین نرود.

ثبت‌نام بیش از ظرفیت فیزیکی است

رئیس سازمان نصر با بیان‌ این که پیام ما در نمایشگاه امسال، استفاده از فناوری اطلاعات در شرایط بحرانی مانند کرونا است، گفت: با شرایط پیش‌آمده، زمانی که ثبت‌نام را آغاز کردیم، مقداری نگران استقبال مردم بودیم، اما استقبال آن‌ها بسیار خوب بود. تقریبا برای ۳۰ هزار متر فضای سرپوشیده و ۲۵۰۰ متر فضای باز پیش‌ثبت‌نام انجام شده است که این مقدار، بیشتر از ظرفیتی است که ما در اختیار داریم.

وی اشاره کرد: در الکامپ امسال بخش خصوصی و دولتی حضور دارند و نکته حائز اهمیت این است که دولتی‌ها نیز باید مانند بخش خصوصی ثبت‌نام به عمل بیاورند. ثبت‌نام تا ۱۵ شهریور ادامه دارد و پس از آن سایت بسته می‌شود.

 


خبر پیشنهادی
کارنامه مالی بانک های ملت، تجارت و صادرات

کرونا و افزایش نسبت درآمد به هزینه بانک ها

گفت‌وگو با آرمان امینی، مدیرعامل مستربیتکس

نقش صرافی‌های آنلاین در توسعه بازار رمزارز/ چالشی به نام متولی


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی