کرونا؛ کاهش 65 درصدی درآمد بزرگترین بانک انگلیس - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

کرونا؛ کاهش 65 درصدی درآمد بزرگترین بانک انگلیس

بر اساس آخرین گزارش مالی بانک HSBC انگلیس، این بانک به خاطر شرایط پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا شاهد سقوط 65 درصدی درآمد خود بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از اسپوتنیک، بانک HSBC انگلیس، حتی پیش از شیوع ویروس کرونا قصد داشت در راستای کاهش هزینه های خود 35 هزار نفر از 235 هزار کارمند خود را تعدیل کند اما شیوع کرونا باعث شد تا این طرح موقتا متوقف شود.

قرار بود حداقل هزار نفر از این اخراجی ها از داخل انگلیس باشند.

بر اساس گزارش مالی بانک HSBC انگلیس که امروز منتشر شد این بانک طی سال جاری تنها 4.3 میلیارد دلار درآمد داشته که نسبت به 12.4 میلیارد دلار سال گذشته 65 درصد کاهش داشته است.

نوئل کویین، مدیرعامل بانک HSBC که بزرگترین بانک انگلیس به شمار می رود می گوید این بانک قصد دارد روند تعدیل نیرو و بازطراحی فعالیت های خود را سرعت بخشد که از جمله آنها می توان به ادغام دو بخش بانکی و مدیریت سرمایه به همراه توقف فعالیت در برخی بازارهای اروپایی و کاهش تعداد شعب خود در آمریکا اشاره کرد.

بخش قابل توجهی از بانک HSBC انگلیس از محل فعالیت در هنگ کنگ است که هم شیوع ویروس کرونا و هم ناآرامی های گسترده سیاسی در این منطقه ناشی از اعمال قانون امنیت ملی جدید در هنگ کنگ به شدت درآمد HSBC را کاهش داده است.

این بانک در ناآرامی های هنگ کنگ طرف قانون را گرفت و همین امر باعث شد آمریکا نسبت به آن به شدت انتقاد کند.


خبر پیشنهادی
بانکداری الکترونیک گزارش می‌دهد؛

عملکرد مرکز نوآوری پل‌وینو طی یکسال گذشته/ به وقت نو


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی