پاندمی کرونا؛ نرخ بیکاری زنان در آمریکا به 11.2درصد رسید - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

پاندمی کرونا؛ نرخ بیکاری زنان در آمریکا به 11.2درصد رسید

بر اساس یک تحقیق از ۲۰۰۰ آمریکایی که به نوعی درآمد خود را به علت پاندمی کرونا از دست داده بودند مشخص شد که زنان بیش از مردان آسیب دیده‌اند.بین فوریه تا آوریل ۱۲.۱ میلیون نفر از زنان آمریکا شغل خود را از دست دادند. داده‌ها نشان می‌دهد که نرخ بیکاری زنان در این دوره به ۱۱.۲ درصد رسیده در صورتی که نرخ بیکاری مردان ۱۰.۱ درصد بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، طبق نتیجه تحقیقات جدید مؤسسه اسنت، که یکی از بخش‌های شرکت سرمایه‌گذاری موتلی فول است، ۳۵ درصد از زنانی که به علت پاندمی کرونا درآمد خود را از دست داده‌اند نمی‌توانند حتی یک ماه بدون ۶۰۰ دلار کمک اضافی حمایت از بیکاران که پرداخت آن از ۳۱ جولای قطع خواهد شد، به زندگی خود ادامه دهند.

نتایج این تحقیق در حالی منتشر می‌شود که بحث در مورد تصویب بسته حمایتی جدید دوره کرونا در مجلس آمریکا ادامه دارد.

در تحقیق مؤسسه اسنت از ۲۰۰۰ آمریکایی که به نوعی درآمد خود را به علت پاندمی کرونا از دست داده بودند مشخص شد که زنان بیش از مردان آسیب دیده‌اند.

از میان افرادی که در این تحقیق شرکت داده شدند ۲۸ درصد از زنان اعلام کردند که کل درآمد خود را به علت پاندمی از دست داده‌اند در حالی که این میزان در مردان ۲۰ درصد بود.

در حالی که ویروس کرونا وضعیت معیشتی میلیون‌ها آمریکایی را تحت تأثیر منفی شدید خود قرار داده است نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که این تأثیر به نسبت یکسانی بین زنان و مردان تقسیم نشده که علت آن اشتغال بیشتر زنان در مشاغل با دستمزد پایین است که در بحران کرونا بیشتر در معرض اخراج قرار گرفته‌اند.

بین فوریه تا آوریل ۱۲.۱ میلیون نفر از زنان آمریکا شغل خود را از دست دادند. داده‌ها نشان می‌دهد که نرخ بیکاری زنان در این دوره به ۱۱.۲ درصد رسیده در صورتی که نرخ بیکاری مردان ۱۰.۱ درصد بوده است.


خبر پیشنهادی
کارنامه مالی بانک های ملت، تجارت و صادرات

کرونا و افزایش نسبت درآمد به هزینه بانک ها

گفت‌وگو با آرمان امینی، مدیرعامل مستربیتکس

نقش صرافی‌های آنلاین در توسعه بازار رمزارز/ چالشی به نام متولی


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی