اولویت، تلاش در جهت مبارزه با پولشویی از طریق فضای دیجیتال است - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک
رئیس جدید FATF:

اولویت، تلاش در جهت مبارزه با پولشویی از طریق فضای دیجیتال است

با آغاز ریاست آلمان بر گروه ویژه اقدام مالی (FATF) که یک سازمان بین‌المللی در مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم است، این نهاد اعلام کرد اولویت خود را بر تقویت تلاش‌ها در جهت مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم از طریق انتقال دیجیتال می‌گذارد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از کوین دسک، دکتر مارکوس پلیر (Marcus Pleyer)، معاون وزیر امور مالی آلمان، روز ۱ ژوییه (۱۱ تیر) سمت ریاست FATF را از ژیانگمین لیو (Xiangmin Liu) تحویل گرفت.

او به‌مدت دو سال این مقام را برعهده خواهد داشت. پلیر در بیانیه اخیر خود از برنامه‌هایش به‌عنوان رئیس این سازمان نظارتی رونمایی کرد. این اطلاعیه عنوان می‌کند که FATF با رهبری آلمان به پیش‌برد برنامه‌های ضد پولشویی و مقابله با تأمین مالی تروریسم با جدیت ادامه خواهد داد.

در این بیانیه اشاره شده است که FATF بر خطرات و فرصت‌های دیجیتالی کردن اقتصاد نظارت داشته است و قصد دارد در جهت اطمینان از به‌کارگیری مؤثر برنامه‌های راهبردی ضد پولشویی و ضد تأمین مالی تروریسم از سوی بخش خصوصی، حرکت کند.

سازمان FATF اوایل ماه جاری میلادی به‌منظور بررسی پیشرفت‌های قانون‌گذاری و صنعتی در پیاده‌سازی مقررات ضد پول‌شویی برای دارایی‌های مجازی، جلسات متعددی برگزار کرد که هنوز گزارشی از آنها به انتشار نرسیده است.

در بیانیه پلیر همچنین به برخی دیگر از اهدافی که در FATF پیگیری خواهد شد، اشاره شده است. ازجمله این اهداف می‌توان به بررسی ارتباط بین تجارت غیرقانونی حیوانات و پولشویی، مقابله با طرح‌های مالی مرتبط با تروریسم قومی و نژادی و ابتکار جدید برای بررسی جریان‌های مالی قاچاق مهاجران، اشاره کرد.


خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی