دسترسی ۵ هزار توسعه‌دهنده اپلیکیشن به اطلاعات کاربران فیسبوک - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

دسترسی ۵ هزار توسعه‌دهنده اپلیکیشن به اطلاعات کاربران فیسبوک

طبق گزارشی جدید باگی در فیسبوک سبب شده حتی ۲ سال پس از رسوایی کمبریج آنالایتیکا، ۵ هزار توسعه‌دهنده اپلیکیشن به اطلاعات کاربران دسترسی داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از دیلی میل، فیسبوک دوباره اعتراف کرد اطلاعات کاربران را به شیوه ای نامناسب در اختیار شرکت‌های طرف سوم قرار داده است.

این شبکه اجتماعی پس از رسوایی کمبریج آنالایتیکا تعهد کرد نظارت بیشتری بر میزان اطلاعاتی کند که در اختیار توسعه دهندگان اپلیکیشن قرار می گیرد، اما تاکنون بارها در این مسیر شکست خورده است.

فیسبوک در سال ۲۰۱۸ میلادی اعلام کرد دسترسی توسعه دهندگان اپلیکیشن به اطلاعات کاربران را محدود می کند. یکی از اقدامات فیسبوک در این زمینه وضع قانونی بود که به توسعه دهندگان اپلیکیشن اجازه نمی داد از اطلاعات کاربرانی استفاده کنند که به مدت ۹۰ روز وارد حساب کاربری شان نشده اند.

اما کنستانتینوس پاپامیلتیادیس نائب رییس بخش« پلتفرم پارتنرشیپ» این شبکه اجتماعی جزئیاتی درباره باگی در سیستم فیسبوک منتشر کرده که به مدت ۲ سال کشف نشده بوده است.

او فاش کرده تا همین اواخر حدود ۵ هزار توسعه دهنده برنامه به اطلاعات دسته ای از کاربران دسترسی داشته اند که بیش از ۹۰ روز وارد حساب کاربری خود نشده بوده اند. این اطلاعات شامل آدرس ایمیل، تاریخ تولد، زبان و جنسیت آنها می شود.

فیسبوک ادعا می کند پس از کشف این باگ آن را برطرف کرده اما هنوز اعلام نکرده چرا این مشکل به مدت ۲ سال رصد نشده بوده یا اطلاعات چه تعداد کاربر به دلیل وجود آن فاش شده است.


خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی