واقعیت بازار با آنچه کانال‌های تلگرامی نمایش می‌دهند تفاوت دارد - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک
رئیس کانون صرافان:

واقعیت بازار با آنچه کانال‌های تلگرامی نمایش می‌دهند تفاوت دارد

درحالی قیمت دلار در کانال‌های دلالی بیش از ۲۰ هزار تومان درج شده که رئیس کانون صرافان می‌گوید هم اکنون صرافی‌های آزاد در کانال ۱۹ هزار تومان دلار می فروشند و واقعیت بازار با آنچه کانال‌های تلگرامی نمایش می‌دهند تفاوت دارد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، کامران سلطانی زاده درباره وضعیت بازار ارز در روزهای اخیر، اظهار داشت: در روزهای اخیر واقعیت بازار با آنچه درکانال های مجازی و سایت ها اعلام شده تفاوت فاحش دارد و مصداق آن نیز در نرخ های اعلامی برای انواع ارز است.

وی افزود: درحالی برخی کانال های دلالی در فضای مجازی قیمت دلار را بالای 20 هزار و 400 تومان اعلام می کنند که هم اکنون صرافی های مجاز درحال فروش دلار با اختلاف 300-400 تومانی نسبت به صرافی های بانکی هستند.

رئیس کانون صرافان تأکید کرد: قیمت فروش دلار در صرافی های غیربانکی هم اکنون در کانال 19 هزار تومان است درحالی که قیمت های اعلامی از سوی دلال‌ها در فضای مجازی بیش از 1000 تومان با واقعیت بازار اختلاف دارد.

سلطانی زاده ضمن اشاره به اینکه تمام صرافی های مجاز تحت نظارت بانک مرکزی اقدام به فروش ارز می کنند، تصریح کرد: مردم می توانند با مراجعه به سایت کانون صرافان با مشاهده اسامی و آدرس نزدیک‌ترین صرافی که توزیع کننده ارز هستند نسبت به تامین ارز اقدام کنند، بدون آنکه در صف خرید ارز مقابل برخی صرافی ها بمانند.

این فعال بازار ارز تصریح کرد: قیمت‌هایی که در کانال ها و فضای مجازی برای انواع ارز درج می شود، غیررسمی است و تا زمانی که ثبت نشوند ملاک نرخ نیستند. باید معامله ای ملاک باشد که در سیستم سنا ثبت شود.

 

 

منبع: تسنیم


خبر پیشنهادی
کارنامه مالی بانک های ملت، تجارت و صادرات

کرونا و افزایش نسبت درآمد به هزینه بانک ها

گفت‌وگو با آرمان امینی، مدیرعامل مستربیتکس

نقش صرافی‌های آنلاین در توسعه بازار رمزارز/ چالشی به نام متولی


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی