دو مرکز غیرمجاز استخراج ارزهای دیجیتال شناسایی شد - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

دو مرکز غیرمجاز استخراج ارزهای دیجیتال شناسایی شد

دو مرکز غیرمجاز استخراج ارزهای دیجیتال در منطقه برق فارابی، به همت کارشناسان شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، شناسایی و جمع‌آوری شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از وزارت نیرو، در راستای حفظ پایداری و جلوگیری استفاده غیرمجاز از شبکه توزیع برق پایتخت، کارشناسان منطقه برق فارابی با همکاری دفتر حقوقی و حراست شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، موفق به شناسایی دو مرکز غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال در محدوده خیابان ولیعصر و خیابان شیخ هادی شده و با هماهنگی انجام شده با مراجع قضائی و انتظامی، ۱۰۰ دستگاه کشف شده توسط مراجع انتظامی جمع‌آوری شد.

علیرضا صالحی، مدیر منطقه برق فارابی در این رابطه گفت: یکی از پایگاه‌های استخراج رمزارز کشف شده با استفاده غیرقانونی از تعرفه مخفف واگذار شده به یک مرکز درمانی، اقدام به تولید ارز دیجیتال کرده است.

دستگاه‌های استخراج رمز ارز، به‌دلیل مصرف بسیار زیاد انرژی، فشار قابل توجهی بر شبکه توزیع برق به‌ویژه در ساعات اوج بار وارد می‌کنند و بر اساس قوانین جاری، هرگونه استفاده از انشعاب برق برای اهداف مغایر با تعرفه واگذار شده، نقض آئین‌نامه تکمیلی تعرفه‌های برق و قرارداد واگذاری انشعاب بوده و حسب قانون، قابل پیگیری خواهد بود.


خبر پیشنهادی
در اردیبهشت ماه99 رقم خورد؛

رشد 12 درصدی در تعداد تراکنش‌های بانکی


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی