توسعه معماری ارز دیجیتال ملی چین رو به اتمام است - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

توسعه معماری ارز دیجیتال ملی چین رو به اتمام است

یکی از مقامات ارشد بانک مرکزی چین در اظهاراتی اعلام کرده است که توسعه معماری بک اِند ارز دیجیتال ملی این کشور به اتمام رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از کوین تلگراف، وانگ ژونگ مین (Wang Zhongmin)، معاون سابق رئیس شورای ملی صندوق امنیت اجتماعی چین، اعلام کرده است که این کشور سازوکارهای بک اند توسعه ارز دیجیتال ملی‌اش را به اتمام رسانده است. بک اند لایه‌ای در توسعه یک سیستم است که مسئولیت سازوکارهای فنی و عملکردی را بر عهده دارد.

ژونگ مین این اظهارات را در حاشیه نشست انجمن فین تک ۲۰۲۰ مطرح کرد. این نشست در پکن و به‌صورت مجازی توسط بخش تحقیقات فین تک تنسنت (Tencent) و انجمن فینک تک ۵۰ برگزار شد.

با وجود تعداد بالای پروژه‌های مرتبط با توسعه ارزهای دیجیتال در چین، دولت این کشور نیز در حال ایجاد زیرساختی برای پرداخت‌ها در این کشور است. این زیرساخت به‌شکل یک ارز دیجیتال ایجاد می‌شود و همسو با ارز ملی چین کار می‌کند. به‌گفته ژونگ مین، این سیستم فضایی در حوزه ارزهای دیجیتال ایجاد می‌کند که رقابت و همکاری در آن بیشتر خواهد بود.

به‌عقیده ژونگ مین، رقابت در زمینه ارزهای دیجیتال با شیوع ویروس کرونا بیشتر شده است و شرکت‌های بزرگ فناوری و دولت‌ها، به‌دنبال ایجاد زیرساخت‌هایی بهتر در حوزه پرداخت‌ها هستند. او به‌طور خاص از توسعه لیبرا به‌عنوان مثالی از این تلاش‌ها یاد کرد. لیبرا، ارز دیجیتال فیس‌بوک است که با حواشی و سر و صدای فراوانی همراه بوده است.

ژونگ مین در حاشیه این نشست گفت که ارز دیجیتال ملی چین در مرحله آزمایش به سر می‌برد. گزارش‌ها نیز حاکی از آن است که دولت چین پیش‌نویس لوایح مختلفی را برای زیرساخت‌های قانونی در حوزه ارزهای دیجیتال و استفاده از آنها آماده کرده است.

گفته می‌شود که شرکت‌های بزرگی نظیر تنسنت، علی بابا، هواوی و بانک تجارت چین در حال همکاری با پروژه ارز دیجیتال این کشور هستند. آزمایش این ارز دیجیتال ملی و توسعه فناوری‌های مرتبط با آن از جمله زمینه‌هایی هستند که این شرکت‌ها با بانک مرکزی چین همکاری دارند.

هنوز از تاریخ عرضه این ارز دیجیتال ملی اطلاعاتی در دست نیست. گلن وو (Glenn Woo)، مدیر بخش آسیا و اقیانوسيه شرکت لجر والت (Ledger Vault)، در مصاحبه‌ای عنوان کرده بود که به احتمال زیاد، ارز دیجیتال ملی چین اولین نمونه از نوع خود در جهان باشد.

 

 

ارز دیجیتال


خبر پیشنهادی
در اردیبهشت ماه99 رقم خورد؛

رشد 12 درصدی در تعداد تراکنش‌های بانکی


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی