تعداد خودپردازهای منصوبه شبکه بانکی از 60هزار دستگاه گذشت - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک
آمار بانک مرکزی تا اردیبهشت 99 نشان می دهد:

تعداد خودپردازهای منصوبه شبکه بانکی از 60هزار دستگاه گذشت

جدیدترین گزارش اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی از وضعیت خودپردازها در شبکه بانکی حاکی از افزایش تعداد خودپردازها و فعالیت ۶۰ هزار و ۴۲۶ دستگاه خودپرداز تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، جدیدترین گزارش اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی از ابزارها و تجهیزات پرداخت الکترونیک تا پایان اردیبهشت ماه ۹۹ منتشر شده که بر اساس آن در اردیبهشت ماه سال جاری ۶۰ هزار و ۴۲۶ دستگاه خودپرداز بانکی در سراسر کشور فعال است که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان از افزایش تعداد دو هزار و ۴۵۲ دستگاه دارد که شبکه ناوگان خودپردازهای بانکی را توسعه داده است.

بانک‌ ملی با ۸ هزار و ۵ دستگاه خودپرداز و در ادامه بانک صادرات و ملت بیشترین تعداد خودپرداز فعال تا پایان اردیبهشت ماه ۹۹ را داشته‌اند؛ از سویی دیگر کمترین تعداد خودپردازها متعلق به بانک‌های توسعه صادرات  با ۴۳ دستگاه و خاورمیانه با ۹۰ ماشین بانکی خودپرداز اعلام شده است.

 ۱۳ هزار و ۶۹۶ دستگاه خودپرداز فعال در تهران

بر اساس گزارش بانک مرکزی از وضعیت ابزارهای پرداخت در شبکه بانکی، استان تهران ۱۳ هزار و ۶۹۶ دستگاه ماشین بانکی خودپرداز دارد که از این میان بیشترین تعداد دستگاه فعال به بانک ملی با یک هزار و ۴۲۹ دستگاه تعلق دارد؛ بانک‌های سامان و پاسارگاد به ترتیب با یک هزار و ۱۰۵ و یک هزار و ۱۱ دستگاه خودپرداز بانکی در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

فعالیت خودپردازها در سایر استان‌های کشور

گزارش وضعیت ابزار خودپرداز حاکی از آن است که در سایر استان‌ها به جز تهران در حدود ۴۶ هزار و ۷۳۰ دستگاه خودپرداز فعال است که از این تعداد بانک ملی بالغ بر ۶ هزار و ۵۷۶ دستگاه خودپرداز را به خود اختصاص داده است؛ پس از بانک ملی، بانک‌ صادرات با ۴ هزار و ۱۷۴ دستگاه و بانک ملت با ۴ هزار و ۵۶ دستگاه بیشترین تعداد خودپرداز را در سایر استان‌ها به خود اختصاص داده‌اند.

گفتنی است، در این گزارش آماری از سوی بانک قرض الحسنه رسالت و موسسه  اعتباری ملل اعلام نشده است.


خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی