اسنپ چت تبلیغ حساب کاربری ترامپ را متوقف کرد - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

اسنپ چت تبلیغ حساب کاربری ترامپ را متوقف کرد

اپلیکیشن اسنپ‌چت گفته که ترویج و تبلیغ حساب کاربری دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریكا در این شبکه اجتماعی را متوقف كرده ‌است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، اپلیکیشن اسنپ‌چت گفته که ترویج و تبلیغ حساب کاربری دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریكا در این شبکه اجتماعی را متوقف كرده ‌است.

در نتیجه نام کاربری دونالد ترامپ دیگر در بخش "کشف" این اپلیکیشن قابل مشاهده و دسترسی نخواهد بود.

این شرکت گفت "صداهایی که خشونت‌های نژادی و بی عدالتی را ترویج می‌کنند، از طرف این شبکه منعکس نخواهند شد.".

این تصمیم اسنپ‌چت در پی سخنان آقای ترامپ اتخاد شد که گفته بود اگر معترضان محدوده حفاظتی کاخ سفید را نقض کنند از "سگ های شرور" و سلاح علیه آنها استفاده خواهد شد.

پیش از این هم توییتر بعضی از پست‌های دونالد ترامپ را پنهان کرده بود.

اسنپ چت گفته "خشونت‌های نژادی و بی عدالتی در جامعه ما جایی ندارد و ما با هم در کنار کسانی که در جستجوی صلح، عشق، برابری و عدالت در آمریکا هستند، می‌ایستیم."

این تصمیم اسنپ چت احتمالا تنش میان کاخ سفید و شبکه‌های اجتماعی را افزایش خواهد داد.

پیش از این در پی اقدام توییتر، آقای ترامپ با امضای دستوری برای لغو حمایت‌های قانونی از شبکه‌های اجتماعی اقدام کرد. اقدام اسنپ چت، احتمالا فشار بر فیسبوک را هم افزایش خواهد داد.

مارک زاکربرگ، رییس فیسبوک در برابر درخواست‌های داخلی و خارجی برای دخالت در پست‌هایی که روی این شبکه اجتماعی گذاشته می‌شود، مقاومت کرده است.
او گفته که اصول آزادی بیان این شرکت به این معنا است که پست‌های رییس جمهوری آمریکا باید همچنان به همان شکلی که نوشته می‌شوند باقی بمانند.

آقای ترامپ بیش از یک میلیون نفر در اسنپ‌چت او را دنبال می‌کنند.

شبکه خبری بلومبرگ می‌گوید اسنپ‌چت در مبارزات انتخاباتی آقای ترامپ برای انتخابات امسال حیاتی است.

هر چند اسنپ‌چت حساب دونالد ترامپ را حذف یا لغو نکرده اما قابل مشاهده نبودن حساب کاربری او در بخش "کشف" به این معنی است که پست‌هایش تنها برای کسانی به طور مستقیم حساب کاربری او را جستجو می‌كنند، قابل دیدن خواهد بود.


خبر پیشنهادی
بانکداری الکترونیک گزارش می‌دهد؛

عملکرد مرکز نوآوری پل‌وینو طی یکسال گذشته/ به وقت نو


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی