دستگیری کلاهبرداران صد میلیاردی در خارج از کشور - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

دستگیری کلاهبرداران صد میلیاردی در خارج از کشور

پلیس فتا موفق شد دو کلاهبرداری که در خارج از کشور بیش از صد میلیارد تومان از کارت‌های بانکی شهروندان سرقت کرده بودند دستگیر کند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، پلیس فتا از جزئیات کلاهبرداری ۱۰۰ میلیارد تومانی باندی حرفه‌ای که حساب‌های بانکی مردم را از طریق فیشینگ خالی می‌کردند پرده برداشت.

عوامل اصلی این باند کلاهبرداری که در خارج از کشور بودند با کمک پلیس اینترپل دستگیر و به مرور سایر عوامل این باند در داخل نیز بازداشت شدند.

به گفته پلیس فتا، از طریق سامانه این کلاهبرداران، برای ۳۵ میلیون نفر پیامک ارسال شده است که متاسفانه از بیش از ۸ هزار نفر از مبلغ یک میلیون تومان تا دویست میلیون تومان کلاهبرداری شده است.

در پیامک‌ ارسالی کلاهبرداران برای کاربران نوشته شده بود که برای جلوگیری از قطع شدن یارانه به لینک زیر مراجعه شود. کاربران ناآگاه پس از ورود به لینک، با یک صفحه مشابه با صفحه بانکی مواجه می‌شدند و اطلاعات کارت بانکی خود را در اختیار کلاهبرداران قرار می‌دادند. این کلاهبرداری بزرگ، قبل از راه‌اندازی رمز دوم پویا صورت گرفته است.

در شناسایی و دستگیری این باند، دادستان استان زنجان، پلیس فتا ناجا و پلیس بین‌الملل همکاری داشتند.

کاربران و شهروندان در صورت سرقت حساب بانکی از این طریق، به پلیس فتای زنجان مراجعه و در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را از طریق ۱۱۰ یا سایت پلیس فتا به ادرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند.


خبر پیشنهادی
بانکداری الکترونیک گزارش می‌دهد؛

عملکرد مرکز نوآوری پل‌وینو طی یکسال گذشته/ به وقت نو


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی