ریزش قیمت دلار و سکه در بازار - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک
قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۹۹/۰۳/۰۷

ریزش قیمت دلار و سکه در بازار

هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار ۷۰۰ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۷ میلیون و ۳۵۰ تومان و قیمت دلار ۱۷ هزار و ۴۰۰ تومان است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،  امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 7 میلیون و 350 تومان و طرح قدیم 7 میلیون و 80 هزار تومان است.

هم اکنون قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 3 میلیون و 830 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 2 میلیون و 120 هزار تومان و سکه گرمی یک میلیون و 80  هزار  تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت هر گرم طلای 18عیار هم 700 هزار تومان، هر گرم طلای 24 عیار 950 هزار تومان و هر مثقال طلا 3 میلیون و 90 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1706 دلار معامله می‌شود.

افزایش قیمت ارز در هفته های اخیر موجب شده تا بار دیگر رکوردهای بالایی برای دلار و یورو در تابلوی صرافی ها ثبت شود؛ اما از دیروز سیر نزولی قیمت ها در بازار ارز و طلا آغاز شده است.

یکی از فعالان بازار ارز می گوید: از صبح دیروز تعداد زیادی از مردم برای فروش ارز به صرافی ها مراجعه می کنند که همین علت باعث افزایش عرضه در بازار و کاهش قیمت ها شده است.

او می گوید: جمعی از فروشندگان ارز که عمدتاً مردم عادی هستند که قصد دارند برای خرید خودرو در طرح های پیش فروش خودروسازان ثبت نام کنند.

این فعال بازار ارز می گوید: قیمت دلار صبح دیروز 17 هزار و 740 تومان بود اما بعد از افزایش تعداد فروشنده ها در بازار، ریزش قیمت ‌ها نیز آغاز شد و هم اکنون دلار حدود 17 هزار و 400 تومان است.

برهمین اساس هم اکنون قیمت دلار در بازار آزاد هم‌اکنون 17 هزار و 400 تومان و  یورو 19 هزار تومان و درهم امارات 4 هزار و 850 تومان است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز چهارشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با کاهش نسبت به دیروز 17 هزار و 150 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 17 هزار و 50 تومان خریداری می‌کنند، بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها 18 هزار و 650 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 18 هزار و 550 تومان است.

گفتنی است، صرافی ملی قیمت دلار و یورو را نسبت به قیمت‌های نخست روز کاری قبل 150 تومان کاهش داده است.


خبر پیشنهادی
صورت‌های مالی 98 بانک ایران زمین نشان می‌دهد؛

عبور از تنگناها و امید به سودآوری در سال99


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی