بنچمارک جهانی قیمت نفت 14 درصد سقوط کرد/ هر بشکه 16 دلار - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک
به دنبال سقوط سنگین قیمت نفت آمریکا؛

بنچمارک جهانی قیمت نفت 14 درصد سقوط کرد/ هر بشکه 16 دلار

با تداوم نگرانی‌ها از تقاضای جهانی و فقدان ظرفیت ذخیره‌سازی برای نفت خام، سقوط قیمت‌ها ادامه یافت و این بار شاخص جهانی قیمت نفت، یعنی برنت هم با سقوطی سرسام‌آور روبرو شد.قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچمارک جهانی قیمت نفت، ۱۴ درصد سقوط کرد و هر بشکه به ۱۶ دلار و ۵۵ سنت رسید.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، روز چهارشنبه با تداوم نگرانی‌ها از تقاضای جهانی و نبود ظرفیت ذخیره‌سازی برای نفت خام، سقوط قیمت‌ها ادامه یافت و این باز شاخص جهانی قیمت نفت، یعنی برنت هم با سقوطی سرسام‌آور روبرو شد.

تا ساعت ۱۲ به وقت تهران، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچمارک جهانی قیمت نفت، ۱۴ درصد سقوط کرد و هر بشکه به ۱۶ دلار و ۵۵ سنت رسید.

درمعاملات امروز همچنین قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، برای تحویل در ماه ژوئن، ۶ درصد سقوط کرد و به ۱۰.۸۲ دلار رسید. قیمت نفت آمریکا برای تحویل در ماه جولای هم به ۱۹ دلار رسید.

ظرفیت ذخیره‌سازی نفت جهان به پایان رسیده است در حالی که تولید نفت جهانی همچنان بالاست. از سوی دیگر به علت اینکه اکثر اقتصادهای جهان برای مقابله با ویروس کرونا تعطیل هستند، تقاضا به شدت سقوط کرده است. چنین وضعیتی در بازارهای نفت بی‌سابقه بوده است.


خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی
در حال تکمیل قابلیت اخبار سفارشی هستیم.
به زودی، خبرهای مرتبط با علاقه‌مندی‌های شما به صورت هوشمند از بین تمام مطالب سایت برای شما گلچین خواهد شد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همگام با نیازهای شما