قیمت نفت خام آمریکا در معاملات آسیایی مجدد مثبت شد - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

قیمت نفت خام آمریکا در معاملات آسیایی مجدد مثبت شد

قیمت نفت خام آمریکا، که دیشب برای اولین بار در تاریخ وارد محدوده منفی شده و منفی ۳۷دلار رسیده بود، امروز دوباره مثبت شد. امروز آخرین روز فروش قرارداد نفت برای تحویل در ماه می است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، قیمت نفت خام آمریکا، که دیشب برای اولین بار در تاریخ وارد محدوده منفی شده و منفی ۳۷ دلار رسیده بود، امروز دوباره مثبت شد. امروز آخرین روز فروش قرارداد نفت برای تحویل در ماه می است.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا برای تحویل در ماه می، امروز ۱۰۴.۱۷ درصد یا ۳۹.۲۷ دلار جهش کرد و به ۱.۵۷ دلار رسید. این در حالی است که دیشب قیمت این قرارداد به کمتر از منفی ۳۷.۵ دلار رسیده بود. یعنی تولیدکنندگان حاضر بودند فقط برای این که نفت آنها را ببرید به شما به ازای هر بشکه ۳۷.۵ دلار هم پرداخت کنند.

قیمت قرارداد فعال‌تر خرید نفت آمریکا که آن را برای ماه ژوئن پیش‌خرید می‌کند، ۷.۲۹ درصد جهش کرد و به ۲۱.۹۲ دلار برای هر بشکه رسید.

قیمت قراردادهای پیش‌خرید نفت آمریکا برای ماه جولای و آگوست، همچنان خیلی بالاتر از ۲۰ دلار باقی مانده‌اند.

بخش جلویی منحنی قراردادهای پیش‌خرید آمریکا که مربوط به ماه می است که امروز فروش آن به پایان می‌رسد، دیشب با بدترین سقوط تاریخ مواجه شد، چراکه این نفت تقریباً آماده تحویل است اما با توجه به اینکه به لطف ویروس کرونا آمریکا در شرایط قرنطینه به سر می‌برد، تنها خریداران آن که پالایشگاه‌ها و هواپیمایی‌ها هستند هم از خرید آن امتناع کردند. با پر شدن اکثر انبارهای ذخیره‌سازی سوخت تقاضا برای خرید این نفت (که از ۲ هفته دیگر تحویل می‌شود) به صفر رسید.

 

اخبار مرتبط

خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی
در حال تکمیل قابلیت اخبار سفارشی هستیم.
به زودی، خبرهای مرتبط با علاقه‌مندی‌های شما به صورت هوشمند از بین تمام مطالب سایت برای شما گلچین خواهد شد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همگام با نیازهای شما