شمار مبتلایان از مرز یک میلیون و 500 هزار نفر گذشت/ بیش از 88 هزار قربانی - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک
آمار جهانی کرونا؛

شمار مبتلایان از مرز یک میلیون و 500 هزار نفر گذشت/ بیش از 88 هزار قربانی

تا لحظه انتشار این خبر شمار کلی مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان یک میلیون و ۵۱۸ هزار و ۷۷۳ نفر است که ۸۸ هزار و ۵۰۵ نفر از آن‌ها جان باخته و ۳۳۰ هزار و ۵۸۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، آمارهای رسمی حاکی از آن است که شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در سراسر جهان رو به افزایش بوده و این بیماری همچنان قربانی می‌گیرد.

تا لحظه انتشار این خبر شمار کلی مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان یک میلیون و ۵۱۸ هزار و ۷۷۳ نفر است که ۸۸ هزار و ۵۰۵ نفر از آن‌ها جان باخته و ۳۳۰ هزار و ۵۸۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

ایالات متحده آمریکا با ۴۳۵ هزار و ۱۲۸ مورد ابتلا و ۱۴ هزار و ۷۹۵ قربانی در صدر فهرست مبتلایان جهانی قرار گرفته است. ۲۲ هزار و ۸۹۱ نفر از مبتلایان این کشور نیز بهبود یافته‌اند.

اسپانیا با افزایش شمار مبتلایان و ثبت ۱۴۸ هزار و ۲۲۰ مورد در رتبه دوم فهرست مبتلایان جهانی کرونا قرار گرفته است. تاکنون ۱۴ هزار و ۷۹۲ نفر از مبتلایان این کشور جان خود را از دست داده و ۴۸ هزار و ۲۱ نفر بهبود یافته‌اند.

ایتالیا نیز ۱۳۹ هزار و ۴۲۲ مورد ابتلا را به ثبت رسانده که از این میان ۱۷ هزار و ۶۶۹ نفر جان خود را از دست داده و ۲۶ هزار و ۴۹۱ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

در آلمان نیز شمار مبتلایان ۱۱۳ هزار و ۲۹۶ نفر اعلام شده که از این تعداد ۲۳۴۹ نفر جان باخته و ۴۶ هزار و ۳۰۰ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

فرانسه نیز شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ را ۱۱۲ هزار و ۹۵۰ نفر اعلام کرده است. از این میان تاکنون ۱۰ هزار و ۸۶۹ نفر جان باخته و ۲۱ هزار و ۲۵۴ نفر بهبود یافته‌اند.

چین که اعلام کرده شیوع کروناویروس را تا حد زیادی کنترل کرده تاکنون ۸۱ هزار و ۸۶۵ مورد ابتلا به کووید-۱۹را گزارش کرده که با اعلام ۲ مورد جدید فوتی، تعداد قربانیان این بیماری در این کشور به ۳۳۳۵ نفر رسیده است. هم‌چنین تعداد بهبودیافتگان به ۷۷ هزار و ۳۷۰ نفر افزایش یافته است.

همچنین در ایران تاکنون ابتلای ۶۴ هزار و ۵۸۶ نفر تایید شده است که از این میان ۳۹۹۳ نفر جان خود را از دست داده و ۲۹ هزار و ۸۱۲ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

در انگلیس نیز ۶۰ هزار و ۷۳۳ نفر تاکنون به این ویروس مبتلا شده‌اند که ۷۰۹۷ نفر از آن‌ها جان باخته و ۱۳۵ نفر بهبود یافته‌اند.

ترکیه هم تاکنون ابتلای ۳۸ هزار و ۲۲۶ نفر را به بیماری کووید-۱۹ اعلام کرده که از این میان ۸۱۲ نفر جان باخته و ۱۸۴۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

همچنین بلژیک با ۲۳ هزار و ۴۰۳ مبتلا و ۲۲۴۰ قربانی، سوئیس با ۲۳ هزار و ۲۸۰ مبتلا و ۸۹۵ قربانی و هلند با ۲۰ هزار و ۵۴۹ مبتلا و ۲۲۴۸ قربانی از کشورهای اروپایی با میزان شیوع گسترده محسوب می‌شوند.

بنا بر آمارهای سایت "ورلداُمتر"، کانادا با ۱۹ هزار و ۴۳۸ مبتلا و ۴۲۷ قربانی، برزیل با ۱۶ هزار و ۱۸۸ مبتلا و ۸۲۰ قربانی، پرتغال با ۱۳ هزار و ۱۴۱ مبتلا و ۳۸۰ قربانی، اتریش با ۱۲ هزار و ۹۴۲ مبتلا و ۲۷۳ قربانی، ، کره جنوبی با ۱۰ هزار و ۴۲۳ مبتلا و ۲۰۴ قربانی و سرزمین‌های اشغالی با ۹۴۰۴ مبتلا و ۷۳ قربانی از دیگر کشورها با میزان شیوع بالای کروناویروس جدید هستند.

 

 

منبع: ایسنا


خبر پیشنهادی
در اردیبهشت ماه99 رقم خورد؛

رشد 12 درصدی در تعداد تراکنش‌های بانکی


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی