شمار مبتلایان از یک میلیون و 300 هزار نفر گذشت/ تعداد جان‌باختگان 74 هزار و 767 نفر - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک
آمار جهانی کرونا؛

شمار مبتلایان از یک میلیون و 300 هزار نفر گذشت/ تعداد جان‌باختگان 74 هزار و 767 نفر

تا لحظه انتشار این خبر شمار کلی مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان یک میلیون و ۳۴۷ هزار و ۲۳۵ نفر است که ۷۴ هزار و ۷۶۷ نفر از آن‌ها جان باخته و ۲۸۶ هزار و ۲۳۴ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، آمارهای رسمی حاکی از آن است که شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در سراسر جهان هم‌چنان روند افزایشی خود را طی می‌کند.
تا لحظه انتشار این خبر شمار کلی مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان یک میلیون و ۳۴۷ هزار و ۲۳۵ نفر است که ۷۴ هزار و ۷۶۷ نفر از آن‌ها جان باخته و ۲۸۶ هزار و ۲۳۴ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

ایالات متحده آمریکا با ۳۶۷ هزار و ۶۲۹ مورد ابتلا و ۱۰ هزار و ۹۴۱ قربانی در صدر فهرست مبتلایان جهانی قرار گرفته است. ۱۹ هزار و ۸۱۰ نفر از مبتلایان این کشور نیز بهبود یافته‌اند.

اسپانیا با افزایش شمار مبتلایان و ثبت ۱۳۶ هزار و ۶۷۵ مورد ابتلا با پشت سر گذاشتن ایتالیا در رتبه دوم فهرست مبتلایان جهانی کرونا قرار گرفته است. تاکنون ۱۳ هزار و ۳۴۱ نفر از مبتلایان این کشور جان خود را از دست داده و ۴۰ هزار و ۴۳۷ نفر بهبود یافته‌اند.

ایتالیا نیز ۱۳۲ هزار و ۵۴۷ مورد ابتلا را به ثبت رسانده که از این میان ۱۶ هزار و ۵۲۳ نفر جان خود را از دست داده و ۲۲ هزار و ۸۳۷ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

در آلمان نیز شمار مبتلایان ۱۰۳ هزار و ۳۷۵ نفر اعلام شده که از این تعداد ۱۸۱۰ نفر جان باخته و ۳۶ هزار و ۸۱ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

فرانسه نیز دیگر کشور اروپایی است که شمار مبتلایان به کروناویروس جدید در آن بالا بوده است. این کشور با ثبت ۹۸ هزار و ۱۰ مورد ابتلا در رتبه پنجم فهرست مبتلایان جهانی قرار گرفته است. از این میان تاکنون ۸۹۱۱ نفر جان باخته و ۱۷ هزار و ۲۵۰ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

چین که اعلام کرده شیوع کروناویروس را تا حد زیادی کنترل کرده تاکنون ۸۱ هزار و ۷۴۰ مورد ابتلا به کووید-۱۹را گزارش کرده که مورد جدید فوتی گزارش نشده و تعداد قربانیان این بیماری در این کشور همان ۳۳۳۱ نفر باقی مانده است همچنین تعداد بهبودیافتگان به ۷۷ هزار و ۱۶۷ نفر رسیده است.

همچنین در ایران تاکنون ابتلای ۶۰ هزار و ۵۰۰ نفر تایید شده است که از این میان ۳۷۳۹ نفر جان خود را از دست داده و ۲۴ هزار و ۲۳۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

در انگلیس نیز ۵۱ هزار و ۶۰۸ نفر تاکنون به این ویروس مبتلا شده‌اند که ۵۳۷۳ نفر از آن‌ها جان باخته و ۱۳۵ نفر بهبود یافته‌اند.

ترکیه هم تاکنون ابتلای ۳۲ هزار و ۲۱۷ نفر را به بیماری کووید-۱۹ اعلام کرده که از این میان ۶۴۹ نفر جان باخته و ۱۳۲۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

هم‌چنین سوئیس با ۲۱ هزار و ۶۵۷ مبتلا و ۷۶۵ قربانی، بلژیک با ۲۰ هزار و ۸۱۴ مبتلا و ۱۶۳۲ قربانی و هلند با ۱۸ هزار و ۸۰۳ مبتلا و ۱۸۶۷ قربانی از کشورهای اروپایی با میزان شیوع گسترده محسوب می‌شوند.

بنا بر آمارهای سایت "ورلداُمتر"، کانادا با ۱۶ هزار و ۶۶۷ مبتلا و ۳۲۳ قربانی، اتریش با ۱۲ هزار و ۲۹۷ مبتلا و ۲۲۰ قربانی، برزیل با ۱۲ هزار و ۲۳۲ مبتلا و ۵۶۶ قربانی، پرتغال با ۱۱ هزار و ۷۳۰ مبتلا و ۳۱۱ قربانی، کره جنوبی با ۱۰ هزار و ۳۳۱ مبتلا و ۱۹۲ قربانی و سرزمین‌های اشغالی با ۸۹۰۴ مبتلا و ۵۷ قربانی از دیگر کشورها با میزان شیوع بالای کروناویروس جدید هستند.


خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی