چند کشور اروپایی از واردات تجهیزات چینی مرتبط با ویروس کرونا امتناع کردند - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک
ماسک های چینی چه ایرادی دارند؟

چند کشور اروپایی از واردات تجهیزات چینی مرتبط با ویروس کرونا امتناع کردند

به گفته مقامات اسپانیا، هلند و ترکیه، هزاران کیت تست کرونا و ماسک پزشکی خریداری شده از چین یا ناقص بوده یا با استانداردهای جهانی همخوانی نداشته است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، تا کنون در اروپا صدها هزار نفر به ویروس جدید کرونا آلوده شدند. این ویروس ابتدا در چین شناسایی شد.

۲۱ مارس وزارت بهداشت هلند اعلام کرد ۶۰۰ هزار ماسک صورت در خواست کرده است.

۱۰ روز پیش، یک تولیدکننده چینی این ماسک‌ها را به هلند ارسال کرد و بین کادر پزشکی که در معرض بیماران مبتلا به کرونا بودند پخش شد.

اما بلافاصله مقامات بهداشتی هلند اعلام کردند که این ماسک‌ها مناسب نیست و حتی اگر گواهینامه کیفیت داشته باشد، فیلتر آنها کارکرد لازم را در برابر ویروس جدید کرونا ندارد.

در بیانیه وزارت بهداشت هلند اعلام شد که توزیع باقی محموله‌ خریداری شده از شرکت چینی بلافاصله متوقف شده است. وزارت بهداشت هلند تصمیم گرفت از هیچ بخشی از این محموله استفاده نکند.

دولت اسپانیا نیز گفت که با کیت‌های تشخیص کرونای یک شرکت چینی مشکلات مشابه دارد.

دولت اسپانیا که برای مقابله با ویروس جدید کرونا، صدها هزار کیت تشخیص خریده بود فاش کرد که دستکم ۶۰ هزار از این کیت‌ها قادر نبودند به طور دقیق مشخص کنند که بیمار به این ویروس آلوده است یا نه.

سفارت اسپانیا در چین در توئیتی اعلام کرد که شن‌چن بایوایزی بایوتکنولوژی (Shenzhen Bioeasy Biotechnology)، شرکت چینی سازنده این کیت‌ها برای فروش محصولاتش پروانه رسمی دولت چین را نداشته است.

این موضوع روشن می‌کند که موارد اهدایی از سوی دولت چین از محصولات مسئله‌دار این شرکت چینی نبوده است.

همزمان ترکیه نیز اعلام کرده است که با وجود آنکه ۳۵۰ هزار کیت تشخیص کرونا خریداری شده از چین به خوبی کار کرده است، اما شماری از کیت‌های آزمایشگاهی خریداری شده از چین دقت لازم را نداشته.

ادعاهای مربوط به "تجهیزات مشکل‌دار" چینی پس از آن مطرح می‌شود که هشدار داده شده بود که چین می‌تواند از شیوع ویروس جدید کرونا به نفع نفوذ بیشتر خود استفاده کند. جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از جمله مقاماتی بود که در توییتی نسبت به این موضوع هشدار داده بود.

وضعیت در اروپا چگونه است؟

روز دوشنبه اسپانیا اعلام کرد ظرف ۲۴ ساعت ۸۱۲ نفر دیگر در این کشور جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا از دست داده‌اند. شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور که به ۷۳۴۰ نفر رسیده است.

شمار مبتلایان در اسپانیا اکنون از چین فراتر رفته و به ۸۵ هزار نفر رسیده است.

در اسپانیا دولت محدودیت‌هایی تازه وضع کرده است.

همزمان ایتالیا با 10 هزار مرگ، بحرانی ترین کشور از نظر شیوع کرونا شناخته می‌شود.

شمار مبتلایان در این کشور بیش از ۱۰۰ هزار نفر است. تنها آمریکا بیش از ایتالیا مبتلا دارد، هرچند در این کشور شمار جانباختگان بسیار کمتر است.

 


خبر پیشنهادی
بانکداری الکترونیک گزارش می‌دهد؛

عملکرد مرکز نوآوری پل‌وینو طی یکسال گذشته/ به وقت نو


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی