افزایش قیمت بیت کوین، طلا و نفت پس از حمله موشکی ایران به آمریکا - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

افزایش قیمت بیت کوین، طلا و نفت پس از حمله موشکی ایران به آمریکا

به دنبال تحولات اخیر منطقه خاورمیانه شاید سرانجام بیت کوین بتواند جایگاه خود را به عنوان پناهگاه امن سرمایه گذاری پیدا کند.در پی حمله موشکی بامداد امروز ایران به پایگاه هوایی آمریکا در عراق، ارزهای دیجیتالی، طلا و نفت با افزایش قابل ملاحظه قیمت مواجه شدند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ، معاملات ارزهای دیجیتالی نیز  به مانند سایر بخش های بازار تحت تاثیر اخبار مربوط به تحولات اخیر عراق قرار گرفت.

امروز بهای بیت کوین پس از آن که در روزهای اخیر تا هفت هزار دلار نیز کاهش یافته بود به ۸۳۴۹.۸۷  دلار رسید تا بار دیگر به قله دو ماه اخیر خود برسد. نوسانات شدید بیت کوین باعث شده است تا بسیاری از افراد نسبت به ورود برای معامله این ارز احتیاط کنند چرا که در بازه زمانی ژوئن تا دسامبر ۲۰۱۷ ارزش بیت کوین ۴۰۰ درصد افزایش یافت اما در بازه زمانی اکتبر تا دسامبر سال گذشته ارزش آن ۳۰ درصد کاهش یافت. بیت کوین اکنون حدود ۱.۵ برابر ارزش ابتدای امسال خود قیمت دارد و اختلاف نظر بین مسیر قیمت آینده آن در بین تحلیل گران بالا است.

علاوه بر بیت کوین ، قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتالی دیگر نیز صعودی بود به گونه‌ای که اتریوم با ۱.۴۳ درصد افزایش به ۳۱۰.۵۴ دلار ، لایت کوین با ۵.۷۵ درصد افزایش به ۳۰۵۶.۱۷۸ دلار ، دش با ۱.۱۶ درصد افزایش به ۵۱۱.۲۳۳ دلار ، نئو با ۰.۴۵ درصد افزایش به ۱۷.۱۱ دلار ، تتابا ۰.۷۶ درصد افزایش به ۸۳.۹۸۲ دلار ، زد کش با ۰.۷۸ درصد افزایش به به ۲۷۱.۱۳۸ دلار ، هایپر کش با ۳.۳۹ درصد افزایش به ۵۴.۳۷ دلار ، لیسک با ۳.۵۹ درصد افزایش به ۶۷.۸۳ دلار و انیگما با ۱۱.۸۷ درصد افزایش به ۳۴.۲۹۳ دلار رسید.

همچنین قیمت طلا در واکنش اولیه به حمله موشکی ایران تا رکورد ۱۶۱۰.۹۰ دلار بالا رفت که این بالاترین قیمت آن از مارس ۲۰۱۳ تاکنون بوده است. قیمت پیش‌خرید هر اونس طلا ی آمریکا هم ۲ درصد جهش کرد و به ۱۶۰۵.۸۰ دلار رسید.

قیمت نفت هم به دنبال خبر حمله موشکی ایران بیش از ۴ درصد جهش کرد. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت ۷۱.۷۵ دلار رسید، در حالی‌که قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت آمریکا تا ۶۵.۶۵ دلار جهش کرد.

منبع: forbes

 


خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی
در حال تکمیل قابلیت اخبار سفارشی هستیم.
به زودی، خبرهای مرتبط با علاقه‌مندی‌های شما به صورت هوشمند از بین تمام مطالب سایت برای شما گلچین خواهد شد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همگام با نیازهای شما